Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

03 január 2022 - 12:58
Tamara Antolová

V Liptovskom Mikuláši obnovili poriadkovú službu. Má dohliadať najmä na oblasti s rómskou komunitou

Foto: V Liptovskom Mikuláši obnovili poriadkovú službu. Má dohliadať najmä na oblasti s rómskou komunitou
Foto: Facebook Liptovský Mikuláš
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Mesto Liptovský Mikuláš opäť zriadilo miestnu občiansku poriadkovú službu. Je to už tretíkrát, čo bola poriadková služba obnovená. Pracovníci tejto služby by mali dohliadať na poriadok v častiach mesta, kde je zvýšený počet rómskej komunity.

„Do hliadky vyberieme osem členov z komunity. Operovať budú hlavne v Hlbokom, ale aj na Priemyselnej, Vrbickej, v Okoličnom a v ďalších lokalitách,“ tvrdí koordinátorka členov poriadkovej služby Marcela Pavkovčeková.

Príslušníci poriadkovej služby budú predchádzať vzniku konfliktov, ale aj dohliadať na ochranu detí a mládeže pred negatívnymi vplyvmi. Taktiež by mali dávať pozor aj na majetok či riadiť cestnú premávku v blízkosti škôl. Medzi úlohami maju aj preventívne opatrenia na ochranu životného prostredia.

„Zámerom projektu je podpora komunitného rozvoja, zníženie páchania protispoločenského konania a predchádzanie vzniku konfliktov. Hliadka bude mať zázemie v unimobunke v Hlbokom,“ dodala Pavkovčeková.

Na prácu poriadkovej služby bude dozerať mestská polícia a na projekt získala radnica z externých zdrojov takmer 137-tisíc eur.


Dopravný servis
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Rudinka
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia