Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

25 jún 2021 - 13:13

Žilinským krajom sa vo štvrtok prehnala búrka, ktorá najviac zasiahla Kysuce. Škody odstraňovalo 51 hasičov

Foto: Žilinským krajom sa vo štvrtok prehnala búrka, ktorá najviac zasiahla Kysuce. Škody odstraňovalo 51 hasičov
Foto: KR HaZZ v Žiline

Vo štvrtok 24. júna zasiahla časť Žilinského kraja búrka, ktorá sa presúvala smerom z Českej republiky na Poľsko. Najhoršie počasie zaznamenali obyvatelia na Kysuciach, kde silný vietor polámal niekoľko stromov a poškodil strechu rodinného domu.

V súvislosti s poveternostnou situáciou museli byť vyslaní do terénu profesionálni aj dobrovoľní hasiči, ktorí od včerajšieho večera do dnešného rána vykonali spolu 23 výjazdov.

Hasiči z hasičských staníc v Čadci a Turzovke vykonali celkom sedem výjazdov, žilinskí hasiči boli vyslaní na tri zásahy a hasiči v Martine absolvovali jeden výjazd.

Členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Klokočov, Nová Bystrica, Turzovka, Oščadnica, Čierne, Svrčinovec, Staškov, KorňaOravská Lesná zasahovali celkom dvanásťkrát.

Vo väčšine prípadov išlo o odstraňovanie spadnutých alebo naklonených stromov z ciest a elektrického vedenia. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru tiež zabezpečovali spadnuté stĺpy a v jednom prípade poškodenú strechu rodinného domu v Turzovke.

Následky zlého počasia v Žilinskom kraji odstraňovalo spolu 20 profesionálnych hasičov, 31 dobrovoľných hasičov a bolo nasadených 17 kusov hasičskej techniky.Zdroj: KR HaZZ v Žiline


Dopravný servis
Krasňany
Kolóna
11:15
Košická
Kolóna
11:13
Stráža
Dopravná nehoda
11:10
Bytčica, Dlhá
Stacionárny radar
11:00
Lysica
Dopravná nehoda
11:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia