Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

17 február 2021 - 19:55

Do žilinských škôl sa po víkende vrátia deti na prvom stupni, otvoria aj škôlky

Foto: Do žilinských škôl sa po víkende vrátia deti na prvom stupni, otvoria aj škôlky
Foto: ilustračné

Po skončení jarných prázdnin sa naspäť do školských lavíc v pondelok 22. februára vrátia žiaci prvého stupňa základných škôl (1.-4. ročník), dnes o tom rozhodol krízový štáb mesta po odporúčaní Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline a okresného pandemického strediska.

V nezmenenom režime budú v budúcom týždni fungovať aj materské školy. Pokračovanie vyučovania sa uskutoční za sprísnených protiepidemických nariadení. Pred nástupom do školy bude potrebný negatívny test na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní u jedného zo zákonných zástupcov dieťaťa, testovanie budú musieť absolvovať aj zamestnanci škôl.

Podľa aktuálneho COVID automatu je okres Žilina v treťom (bordovom) stupni varovania. Obyvatelia zo žilinského okresu teda na cestu do práce potrebujú negatívny výsledok RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní. Rovnaká povinnosť platí aj pri pohybe medzi okresmi.

Pretestovať sa môžete v dvanástich stálych MOM

O otvorení škôl v okresoch s bordovou farbou alebo v III. stupni varovania v COVID automate rozhoduje odporúčanie regionálneho hygienika. Ďalšia aktualizácia epidemickej situácie na Slovensku sa očakáva opäť v utorok 23. februára. 

Žilinská samospráva odporúča všetkým obyvateľom, ktorí v zmysle platných pravidiel potrebujú negatívny výsledok testu na COVID-19, aby využívali ponuku permanentných mobilných odberných miest, ktoré v Žiline prevádzkujú súkromné spoločnosti, ale aj žilinská nemocnica, územný spolok Slovenského Červeného kríža, 5. pluk špeciálneho určenia a Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina je 14 základných a 26 materských škôl. V prvom stupni základných škôl sa vzdeláva celkom 2 957 žiakov, materské školy navštevuje 2 302 detí.

 196 reakcií


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:15
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:29
Strečno
Jama na ceste
18:14
Strečno
Kolóna
17:37
Strečno
Jama na ceste
17:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.