Dnes najčítanejšie
Nové Lahôdkovo v centre Žiliny: Poctivé čerstvé chlebíčky, domáce zákusky aj tradičné kakao

19 október 2020 - 22:32

Dnes zomrel 48-ročný lekár z Oravy, ktorý bol infikovaný koronavírusom

Foto: Dnes zomrel 48-ročný lekár z Oravy, ktorý bol infikovaný koronavírusom
Foto: ilustračné / FNsP Žilina

Všeobecný lekár MUDr. Rastislav Melek, ktorý mal svoju ambulanciu v obci Lokca na Orave, dnes zomrel na ochorenie COVID-19. Informovali o tom premiér Igor Matovič a Odbor zdravotníctva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) vo večerných hodinách na sociálnej sieti.

„So smútkom v duši a slzami v očiach, sme prijali správu o úmrtí všeobecného lekára MUDr. Rastislava Meleka. Budete chýbať pán doktor,“ uviedli v ozname z Odboru zdravotníctva ŽSK.

48-ročného lekára hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici (ÚVN) v Ružomberku, niekoľko týždňov bol pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Pre zdravotníkov, ktorí ho poznali, bol skromný, vľúdny a pacientami veľmi obľúbený.

Doteraz bolo na Slovensku potvrdených celkom 92 úmrtí pacientov na ochorenie COVID-19, najviac ich pribudlo práve tento mesiac. Momentálne máme prvé úmrtie zdravotníka s diagnostikovaným koronavírusom.

„Dobrý človek a statočný 48-ročný lekár z Oravy dnes po ťažkom boji o život zomrel na Covid-19. Odpočívajte v pokoji, pane a veľká vďaka Vám,“ napísal premiér.

716 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
10:11
Strečno
Dopravná nehoda
10:10
Strečno
Kolóna
10:00
Estakáda
Jama na ceste
09:52
Košická
Iné nebezpečenstvo
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia