Dnes najčítanejšie
Letné prázdniny sa v obci Radôstka začali tragicky, v miestnom rybníku sa utopil 22-ročný mladík

19 jún 2020 - 11:36

Mesto ocení najlepších športovcov za minulý rok na slávnostnom večeri v pondelok 22. júna

Už od roku 2009 oceňuje žilinská radnica najúspešnejších športovcov mesta v rôznych kategóriách, pre epidemiologické opatrenia bol 12. ročník podujatia v pôvodnom termíne odložený. Vďaka uvoľneniu nariadení budú môcť byť športovci a športové organizácie odmenené aj osobne.

Slávnostný večer, na ktorom vyhlásia najúspešnejších športovcov, trénerov, kolektívy a športové podujatia, sa uskutoční v pondelok 22. júna 2020 v Mestskom divadle Žilina o 17:30 hod. Programom bude hostí tento rok sprevádzať Ján Žgravčák, vstup na podujatie je voľný.

Ocenenia budú odovzdané v nasledovných kategóriách: 

Podujatie roka
Mládežníci
Významná činnosť športového trénera za dlhoročné zásluhy, rozvoj a preslávenie športu v meste Žilina
Športový kolektív roka
Dospelí 

Všetkých ocenených si vyberajú športové kluby v Žiline formou nominácií spomedzi seba, jeden klub môže navrhnúť maximálne troch športovcov a dva športové tímy. Slávnostný večer sa mal pôvodne konať 16. marca 2020. 

Najúspešnejší športovci za rok 2018 

Dospelí

1. miesto – Miroslav Haraus, zjazdové paralympijské lyžovanie, Žilinský športový klub, navádzač Maroš Hudík 
2. miesto – Milan Paleš, thaibox, Diamond Gym Žilina
3. miesto – Róbert Boženík, futbal, MŠK Žilina
4. miesto – Tomáš Tabačiar, kulturistika
5. miesto – Eva Bániková, fitness
6. miesto – Bibiana Srbecká, krasokorčuľovanie, Figure Skating Club Žilina
7. miesto – Jakub Merešš, basketbal, PP & TV RAJ Žilina
8. miesto – Aladár Uherík, tlak na lavičke, Športcentrum Žilina

Mládež

1. miesto – Karin Suchomelová, fitness, Gymnastika a Fitness Žilina 
2. miesto – Radka Paulechová, cyklistika, CyS – Akadémia Petra Sagana
3. miesto – Martin.Svrček, cyklistika, CyS – Akadémia Petra Sagana
4. miesto – Laura Benková, plávanie, Nereus Žilina
5. miesto – Nataša Šolcová, fitness, Gymnastika a Fitness Žilina
6. miesto – Štefan Michalička, cyklistika, CyS – Akadémia Petra Sagana
7. miesto – Zuzana Michaličková, triatlon, Nereus Žilina
8. miesto – Ján Jakub Hanuliak, športová lukostreľba, LK REFLEX Žilina
9. miesto – Nikola Nemčeková, ľadový hokej, MsHKM Žilina
10. miesto – Alexandra Barčíková, tenis, TK Žilina

Družstvo 

1. miesto – MŠK Žilina U19, futbal  

Podujatie  

Charitatívno-exhibičný zápas hviezd pri výročí 110. rokov MŠK Žilina
Žilina Junior Open 2018
Basketbalový súboj generácií

Tréner 

Eva Fundárková – TJ Mladosť Žilina, džudo
Igor Novák – AC UNIZA Žilina, bedminton
Karol Šulgan – MŠK Žilina, futbal

Miesto: Mestské divadlo Žilina
Dátum: 22.06.2020 - 17:30




13 zdieľaní
Zdroj: Mesto Žilina

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
01:10
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
23:37
Strečno
Prekážka na ceste
23:09
Mojšova Lúčka
Kolóna
23:08
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
22:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia