Dnes najčítanejšie
Policajná hliadka strieľala na vozidlo sanitky, vodič pod vplyvom alkoholu odmietal zastaviť

26 január 2020 - 14:42

Na Slovensku dnes preverovali podozrenie na koronavírus, testy jeho prítomnosť nepotvrdili

Foto: Na Slovensku dnes preverovali podozrenie na koronavírus, testy jeho prítomnosť nepotvrdili
Foto: ilustračné

Portál televízie Markíza tvnoviny.sk dnes 26. januára priniesol informáciu o tom, že na Slovensku majú preverovať podozrenie na výskyt nebezpečného koronavírusu. Ten sa mal objaviť u muža z Bratislavy, ktorého po prijatí v nemocnici na Kramároch izolovali a vykonávali u neho všetky potrebné testy.

Vykonané testy u pacienta nepotvrdili ochorenie, z ktorého má v súčasnosti obavy celý svet. Ministerstvo zdravotníctva SR informovalo, že spolu s Úradom verejného zdravotníctva situáciu veľmi pedantne monitoruje. Na Slovensku vírus k dnešnému dňu nebol potvrdený.

Podľa portálu ČT24 sa koronavírusom nakazil už aj občan Českej republiky. Ten bol hospitalizovaný v noci zo včera na dnes vo vietnamskom meste Da Nang. Podozrenie nákazou sa objavilo aj v susednom Rakúsku u letušky, ktorá priletela z čínskeho mesta Wuhan.

Predseda vlády SR Peter Pellegrini zvolal na zajtra 27. januára krízový štáb. Stretnutie sa uskutoční na Ministerstve zdravotníctva, kde sa premiér bude informovať, aká je aktuálna situácia v Európe a ako je Slovensko pripravené.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.
109 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:24
Hričovská
Jama na ceste
22:27
Nemocničná
Policajná hliadka
17:00
Oškerda
Kolóna
16:55
Strečno
Policajná hliadka
16:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina