Dnes najčítanejšie
Hnutie OĽANO ukázalo nominantov na prednostov okresných úradov, žilinský by mal viesť Kamil Ruman

10 december 2019 - 16:36

Žilinská univerzita už po tretí raz hostí konferenciu o nových médiách a komunikácii

Medzinárodná študentská konferencia MedIN je organizovaná pedagógmi a študentmi z Katedry mediamatiky a kultúrneho dedičstva na Fakulte humanitných vied Žilinskej univerzity v Žiline. Tento rok sa uskutoční už tretí ročník s medzinárodnou účasťou zo Španielska či Poľska. 

Konferencia primárne vznikla pre študentov Katedry mediamatiky a kultúrneho dedičstva so zameraním na knižnično-informačné štúdiá. Oblasť zamerania sa postupne pretransformovala aj na širšie kontexty nových médií, informačnej spoločnosti, kreatívneho priemyslu a komunikácie a práve aktuálny ročník prvýkrát hostí aj študentov z pôdy mimo univerzity. 

„MedIN predstavuje odborné a vedecké fórum, ktoré v sebe zahŕňa organizáciu, propagáciu, ale predovšetkým prezentáciu odborných vedomostí a znalostí z oblasti knižnično-informačnej vedy prostredníctvom aktuálnych a autentických študentských výskumov a ich predstavení v rámci uvedeného vedeckého kolokvia,“ približuje konferenciu vedúca organizačného tímu Mgr. Veronika Murgašová, PhD.

Tretí ročník konferencie s podtitulom Komunikácia – Média – Kultúrne dedičstvo už tradične otvoria odborné príspevky zahraničných študentov zo Španielska z programu Erasmus.

V bakalárskej a magisterskej sekcii sa predstavia s príspevkami študenti Katedry mediamatiky a kultúrneho dedičstva, v doktorandskej budú prezentovať svoje odborné výskumy doktorandi zo slovenských univerzít, ale aj z Poľska. 

V tomto kontexte organizátori pozývajú študentov, ale aj širokú verejnosť, na informačne bohatú a tematicky zaujímavú študentskú konferenciu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 12. decembra 2019 od 9,00 h. na Žilinskej univerzite v Žiline v Koncertnej sále FHV AFS12.

Podujatie sa koná pod záštitou prokrektora pre vedu a výskum Žilinskej univerzity v Žiline prof. Ing. Pavla Rafajdusa, PhD. 
33 zdieľaní
Zdroj: TS Fakulta humanitných vied UNIZA

Dopravný servis
Strečno
Dopravná nehoda
19:44
Strečno
Kolóna
19:40
Strečno
Policajná hliadka
19:28
Strečno
Kolóna
18:52
Strečno
Kolóna
18:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia