Dnes najčítanejšie
28-ročný muž spadol v noci z vyhliadky Veľkého Manína, padal desiatky metrov
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

21 december 2020 - 14:59

FOTO: SAD Žilina nasadila 30 nových autobusov do prímestskej dopravy v Žilinskom kraji

Zdroj: SAD Žilina

V spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom púšťa SAD Žilina na cesty od 23. decembra 30 nových autobusov Iveco Crossway. Novinkou sú USB porty vo všetkých vozidlách a automatická prevodovka v dvoch kusoch.

Dňa 23. decembra 2020 bude na cesty v Žilinskom kraji postupne vypravených 30 nových autobusov typu Iveco Crossway, ktoré nahradia posledné staršie modely KAROSA C954, ktoré ešte jazdili na linkách prímestskej dopravy. Touto obmenou sa dosiahne aj zníženie produkcie emisií z výfukových vplyvov, vzhľadom na nízku produkciu emisií moderných motorov Euro 6. 

Ide o najmodernejšie autobusy vybavené klimatizáciou s vykurovaním a najnovšie aj USB portami, ktoré sa nachádzajú v priestore vyhradenom pre kočiare oproti zadným dverám. Ľudia si budú môcť nabiť svoje telefónne a iné elektronické zariadenia počas cestovania. Samozrejmou výbavou v našich autobusoch je aj Wi-Fi pripojenie a LCD monitory. Po zaradení týchto autobusov do prevádzky budeme mať už 242 vozidiel s Wi-fi pripojením, z toho 155 aj s LCD monitormi.

Okrem toho, že všetky autobusy disponujú najmodernejším vybavením, dva z nich sú ešte inak výnimočné - automatickou prevodovkou. Tieto autobusy budú nasadené na linky, kde je najväčšia obsaditeľnosť. 

Z tridsiatich novonasadených autobusov je polovica nízkopodlažných, čím sa počet bezbariérových autobusov vo vozidlom parku prímestskej dopravy zvyšuje na 30. Vodiči určite ocenia nový typ sedadla, ktoré má lepšiu aerodynamiku a poskytuje väčšie pohodlie pri šoférovaní. 

„Tešíme sa, že aj napriek nepriaznivej situácii s COVID-19 sa nám podarilo zakúpiť do vozidlového parku ďalšie nové autobusy. Uvedomujeme si, že ide o investíciu, ktorá z dlhodobého hľadiska posilní cestovanie verejnou dopravou. Dlhoročná spolupráca s výrobcom autobusov Iveco zabezpečuje cestujúcim nielen vysoký štandard poskytovaných služieb na svetovej úrovni, ale aj najvyššiu možnú mieru bezpečnosti a spoľahlivosti. Veríme, že cestujúcim sa bude v nových autobusoch páčiť a že sa v nich budú cítiť maximálne komfortne a bezpečne,“ uviedol Peter Pobeha, generálny riaditeľ spoločnosti SAD Žilina.

18 reakcií


Dopravný servis
Kragujevská
Prekážka na ceste
22:39
Rudinka
Policajná hliadka
21:43
Radoľa
Zver pri ceste
21:11
Hričovská
Policajná hliadka
20:52
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia