Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

27 október 2021 - 12:34

VIDEO: Na medzinárodnej súťaži reprezentuje Žilinu Sphéra i zobcová flauta vďaka Kláre Valentovičovej

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na medzinárodnej audiovizuálnej súťaži Sören Sieg Music Video Competition 2021 sa zúčastnil aj tím zo Základnej umeleckej školy L. Árvaya v Žiline a podarilo sa mu v konkurencii viac ako tridsiatich súťažných snímkov skončiť na štvrtom mieste.

Jedenásťročná hráčka na zobcovú flautu Klára Valentovičová, ktorá bola zároveň najmladšou interpretkou súťaže, nahrala súťažnú skladbu “Hidden Surprises” v Novej synagóge vo Sphére Juraja Gábora.

„Chceli sme na videu prezentovať architektonickú jedinečnosť Novej synagógy, ktorá sa naviac po vytvorení Sféry stala ešte unikátnejším priestorom a umeleckým dielom samým o sebe. I zvuk tejto nahrávky je snímaný priamo zo stredu Sféry. Výstava bonsaí, ktorá v dňoch nahrávania v synagóge prebiehala, zohrala na videu spontánnu úlohu. Snažili sme sa, aby oprostenosť a čistota priestoru našla svoj výraz v jednoduchých záberoch a pohybe kamery. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo do sveta vyslať takéto “svedectvo” o Sphére,” hovorí Diana Čornaková, pedagóg audio-vizuálnej tvorby zo ZUŠ L.Árvaya.

Na vytvorení súťažného snímku sa podielala so svojím priateľom Martinom Šinkom. Porota súťaže ocenila interpretačný nadhľad a virtuozitu, výber priestoru i celkovú atmosféru videa.

„Akustika Sphéry je komplikovaná, a Klárke sa podarilo vyrovnať s ňou skvele. Radi by sme Žilinčanov zároveň pozvali na koncert 15. novembra o 19:00 hodine v Rosenfeldovom paláci, na ktorom vystúpi nielen Klára Valentovičová, ale i niekoľko ďalších žiačok z mojej triedy,” doplňuje pedagóg Pavel Stiller.

Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
04:41
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.