V uplynulom týždni 33 vodičov pod vplyvom alkoholu, TISPOL chystá veľkú policajnú akciu


Foto: V uplynulom týždni 33 vodičov pod vplyvom alkoholu, TISPOL chystá veľkú policajnú akciu Foto: ilustračné

V 36. týždni polícia zaevidovala na cestách o polovicu menej podgurážených vodičov oproti predošlému týždňu. Z kontrolovaných vodičov bolo u 33 z nich zistené požitie alkoholických nápojov.

Z tohto počtu:

- 8 vodičov nafúkalo nad 1 promile
- 2 vodiči nafúkali pod 1 promile
- 1 vodič sa dychovej skúške odmietol podrobiť
- 4 vodiči spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody

Kontrolám polície neušli ani vodiči nemotorových vozidiel. Z kontrolovaného počtu vodičov polícia zistila požitie alkoholických nápojov u 18 cyklistov.


Celotýždňová policajná akcia

Organizácia TISPOL, ktorá združuje služby dopravnej polície európskych štátov chystá dopravno-bezpečnostnú akciu, kde sa policajti počas jedného celého týždňa zamerajú na odhaľovanie priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Kontrolám sa nevyhnú ani chodci, cyklisti a motocyklisti. 

Akcia bude prebiehať na celom území Slovenskej republiky.

“Tento týždeň sa policajti pri kontrole zamerajú najmä na používanie bezpečnostných pásov a detských autosedačiek, nedodržiavania povolenej rýchlosti či porušovania zákazu požívania alkoholu, uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo