Deťom z Oravy, ktoré prišli o mamičku, vyzbierali ľudia 45-tisíc eur. Otec posiela srdcervúci odkaz


Foto: Deťom z Oravy, ktoré prišli o mamičku, vyzbierali ľudia 45-tisíc eur. Otec posiela srdcervúci odkaz Foto: donio.sk

Presne pred mesiacom sme informovali o tragédii, ktorá zasiahla mladú rodinku zo Žilinského kraja. Karolovi nečakane zomrela manželka a zároveň mamička ich dvoch malých detí. Len 34-ročná Lucia naposledy vydýchla presne v deň narodenín svojho synčeka, ktorý je navyše zdravotne postihnutý.

Rodine sa nielenže zrútil svet, ale ostala aj v zložitej finančnej situácii. Karol musel odísť zo svojej práce, aby sa mohol postarať o deti, popri tom, ako sa sám zotavoval po operácii. Okrem bežných výdavkov potrebuje splácať aj hypotéku - spolu s nebohou Luciou si len prednedávnom postavili dom na Orave.

Karol zo zúfalstva poprosil o pomoc verejnosť. Na portáli Donio.sk založil zbierku, ktorá pomôže jeho rodine prežiť a vytvoriť jeho deťom aspoň sčasti domov, o akom snívali spolu s Luciou. Dobrí ľudia na seba nenechali dlho čakať. Karolovi prispelo viac než 1 550 darcov. Aktuálne je vyzbieraných viac než 45-tisíc eur z cieľových 49 999 eur, pričom do konca výzvy ostáva ešte 28 dní.


„Chcem sa vám všetkým veľmi poďakovať za vaše príspevky i slová, ktoré ste nám darovali. Nečakal som od tohto toľko pomoci a nádeje, ktorej sa nám vďaka vám všetkým dostáva,“ napísal Karol po ôsmich týždňoch od smrti svojej ženy.

Pokiaľ sa cieľovú sumu podarí prekročiť, chcel by časť z peňazí využiť na vytvorenie pomníka pre Luciu. Zvyšok financií bude rezervou pre zdravotné pomôcky jeho syna, prípadne ďalšie náklady spojené s jeho zdravotným stavom.

„Začíname si pomaly zvykať na to, že sme ostali s deťmi sami, no oni začínajú čoraz viac vnímať, že ich maminka je v nebíčku a skutočne nepríde. Často aj cez slzy, a mne to trhá srdce. Ale dávate nám nádej a mne hlavne priestor, kde sa môžem deťom venovať a pomáhať im to zvládať. Viem, že im maminku nikdy nenahradím, ale robím všetko preto, aby sme to spolu nejako zvládali. Ešte raz veľmi ďakujem vám všetkým. Dali ste mi nádej a šancu pokračovať v manželkinom sne a vytvoriť deťom domov, ktorý im tak túžila dať,“ znejú srdcervúce slová Karola.

PRISPIEŤ KAROLOVI A JEHO DVOM DEŤOM MÔŽETE AJ NAĎALEJ NA TOMTO ODKAZE.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: