Svedok prehovoril o nehode pri Dolnom Hričove. Zranilo sa dieťa a dvaja motorkári


Foto: Svedok prehovoril o nehode pri Dolnom Hričove. Zranilo sa dieťa a dvaja motorkári Foto: Facebook/Richard Kłimaček

Na komunikácii prvej triedy I/66 v blízkosti obce Dolný Hričov došlo v stredu 5. júla k vážnej dopravnej nehode. V popoludňajších hodinách sa tu zrazilo osobné motorové vozidlo s dvojicou motocyklistov. O následkoch kolízie napísal v komentári pod naším stredajším príspevkom jej svedok.


V čase, kedy sa na križovatke v Dolnom Hričove zrazili motorkári s osobným automobilom, išiel po rovnakej ceste aj Richard K. Keď videl, čo sa stalo, okamžite zastavil svoje vozidlo, obliekol si reflexnú vestu a volal (po prvýkrát v živote) tiesňovú linku 112. Okoloidúci ľudia a motoristi zatiaľ bežali k miestu nehody.

„Motorkári ležali na zemi, nehýbali sa. Podľa postavy som rozoznal, že išlo o muža a ženu. Z auta, s ktorým došlo ku stretu, vystúpila matka s malým dieťaťom. Chytila ho a v šoku s nim odišla na krajnicu,“ napísal svedok incidentu.

Jednému z jazdcov na motorkách sa podľa neho začala nekontrolovane triasť noha. Motocyklistka síce komunikovala, ale bola zmätená, sťažovala sa na bolesti chrbta a spod helmy jej vytekala krv. Ďalší z prítomných svedkov jej dal vodu na osvieženie pier a komunikoval s ňou, aby nestratila vedomie.Na miesto po určitom čase dorazili záchranári a hasiči z Bytče, neskôr aj sanitka a hasiči zo Žiliny. Celkovo pri nehode zasahovalo až 10 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. Richard K. od začiatku prevzal zodpovednosť za odkláňanie dopravy cez priľahlú križovatku, v čom mu pomohli aj ďalší ľudia. Po príjazde policajných vozidiel ich vystriedali príslušníci Policajného zboru.

„Skutočne som bol prekvapený z toho, ako bola celá akcia spontánne zmenežovaná. Opäť sa musím pozastaviť nad tým, koľko ľudí sa ihneď chopilo iniciatívy a začalo v kritickej situácii pomáhať. Samozrejme sa našli aj takí, čo ruku k dielu ani nepriložili, ale zato si natočili. Jazdite opatrne priatelia,“ opísal Richard K. svoje dojmy zo správania svedkov nehody.

Podľa hovorkyne záchrannej zdravotnej služby Aleny Krčovej vyslaní záchranári ošetrili troch účastníkov nehody. Motocyklisti utrpeli stredne ťažké až ťažké poranenia a museli byť transportovaní do nemocnice. Pri kolízii sa zranilo aj dieťa, detaily jeho zdravotného stavu však hovorkyňa nezverejnila.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: