Často pomáhali, teraz pomoc potrebujú. Pre vyhorený hotel Marlene vznikla zbierka, zídu sa aj šikovné ruky


Foto: Často pomáhali, teraz pomoc potrebujú. Pre vyhorený hotel Marlene vznikla zbierka, zídu sa aj šikovné ruky Foto: Facebook/Chadim's Charity

Počas uplynulého víkendu došlo v obci Oščadnica k ničivému požiaru, ktorý zasiahol obľúbený hotel Marlene. Plamene sa napriek pohotovému zásahu hasičov rozšírili zo strechy budovy do podkrovia aj izieb pre hostí, čím vznikla obrovská škoda.


Majitelia pritom len pred mesiacom ukončili rekonštrukciu hotela, ktorý teraz ostal opäť zatvorený. S opravami, ktoré priblížia deň, kedy opäť privítajú hostí, môže pomôcť aj verejnosť. Výzvu uverejnil tím Chadim´s charity.

Alena Kublová, majiteľka vyhoreného hotela, totiž pravidelne prispievala na rôzne projekty charitatívnej nadácie. Podporila dobré veci a bez rečí pomohla mnohým, teraz však potrebuje pomoc ona.

„Máme veľa skúsenosti s tým, že život je niekedy zvláštny a šťastie vrtkavé... Častokrát si hovoríme, že nikdy nevieš, kedy budeš odkázaný na pomoc druhých… Je krásne, keď zažiješ na vlastnej koži, že to dobré, čo v živote robíš sa ti vráti,“ napísala charita na sociálnej sieti.


Samotná nadácia poslala hotelu podľa vlastných slov malú kvapku - 200 eur. Každý, kto má záujem pomôcť, môže poslať ľubovoľnú sumu na transparentný účet charity. Do poznámky je potrebné napísať DAR - MARLENE.

IBAN: SK18 8330 0000 0026 0250 9284

„Forma pomoci nemusí byť len finančná, ale aj šikovné ruky, technika, skupina ochotných ľudí, dobrovoľníkov, zdatných majstrov alebo čokoľvek čím si myslíte, že by ste vedeli prispieť, aby sa nám spoločným úsilím podarilo preklenúť toto najťažšie úvodné obdobie a hotel sa opäť mohol otvoriť,“ dodala nadácia.

„Úprimne ďakujem všetkým priaznivcom, rodine, priateľom, zamestnancom, firmám a obciam, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapájajú a pomáhajú na odstraňovaní následkov požiaru. Všetci podávajú nadľudské výkony a patrí im obrovská vďaka. Každodenne ma milo prekvapuje ochota a množstvo ľudí, ktorí sú ochotní pomôcť. Zároveň ďakujem všetkým, ktorí nám akýmkoľvek spôsobom pomáhajú a ponúkajú svoju pomoc a podporu,“ napísala Alena Kublová, majiteľka hotela.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: