DOBRÉ SPRÁVY: Výber pozitívnych noviniek zo Žilinského kraja za aktuálny týždeň


Foto: DOBRÉ SPRÁVY: Výber pozitívnych noviniek zo Žilinského kraja za aktuálny týždeň

V online priestore je jednoduché prepadnúť negatívnemu pohľadu na svet. My však chceme, aby naši čitatelia zakončili svoj týždeň s úsmevom, preto vám prinášame krátky výber pozitívnych správ za aktuálny 12. týždeň (20. – 26. marca 2023). Dobré správy potešia najmä fanúšikov športu, kultúry a prírody. Pozitívne novinky tiež priniesla aj žilinská samospráva.

Policajti na Kysuciach zachránili zranenú vlčicu

V stredu našli policajti na ceste v Starej Bystrici ležať zranené zviera, ktoré previezli na ošetrenie u veterinára. Fotogalériu z jej záchrany nájdete na tomto odkaze.

Strečiansky hrad už o pár dní otvorí svoje brány

Nová hradná sezóna v najobľúbenejšej expozícii Považského múzea začne už 1. apríla. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj domčeky v stredovekej dedine Paseka. 

Mesto Žilina rozbieha ďalšiu etapu modernizácie zastávok MHD

Žilinská samospráva v najbližších mesiacoch postupne opraví 13 prístreškov s nástupnými plochami. Ktoré presne to sú sa dočítate v nasledujúcom článku: 

Krasokorčuliari zo Žilinského kraja bodovali na Majstrovstvách sveta i Majstrovstvách Slovenska

Slovenským šampiónom v krasokorčuľovaní sa stal Matej Huna z Liptovského Mikuláša. Ema Doboszová zo Žiliny sa so svojim krátkym programom predstavila na Majstrovstvách sveta v japonskom Saitame.

Na cyklotrase v Rajeckej doline pribudol rebrík s výhľadom na kotlinu

Nová turistická atrakcia skrášli trasu medzi Rajeckými Teplicami a obcou Zbyňov. V týchto dňoch už slúži turistom.


Päť obnovených kultúrnych pamiatok Žilinského kraja bojuje v súťaži Fénix

Výherca môže okrem prestížneho titulu získať aj 10-tisíc eur. O piatich kultúrnych pamiatkách zo Žilinského kraja, ktoré sú do súťaže zapojené, si môžete prečítať v nasledujúcom článku:

Na žilinskom sídlisku Solinky vznikne zelená oáza

Vo vnútrobloku vznikne priestor pre relax a voľnočasové aktivity. Obyvatelia budú môcť využiť lavičky, pergolu s voľným uličným sedením aj stojany na bicykle. V budúcnosti by sa tu mali konať aj rôzne spoločenské udalosti.