Dnes najčítanejšie
Mestskí policajti zadržali muža, ktorý poškodzoval zaparkované autá, pri kontrole mu našli drogy

22 október 2019 - 11:05

Mesto Žilina začína s asfaltovaním chodníkov a ciest, investícia predstavuje sumu 630-tisíc eur

Žilinská radnica začína s rekonštrukciou ciest a chodníkov v meste a mestských častiach. Do opráv investuje v tomto a budúcom roku približne 630 000 eur. Dohromady zrekonštruuje 17 úsekov chodníkov a spolu takmer 40 000 metrov štvorcových miestnych komunikácií a asfaltových ihrísk.

Práce začnú na konci októbra a pokračovať budú v jarných mesiacoch

Do konca roka by sa mala zrealizovať asi polovica zazmluvneného objemu. Obnova za približne 180 000 eur sa dotkne 17 chodníkov so spracovanou projektovou dokumentáciou. Práce budú uskutočňovať Cestné stavby Liptovský Mikuláš, spol. s r.o., ktoré uspeli vo verejnej súťaži.

Ďalšia časť prác sa bude týkať súvislejších opráv miestnych komunikácii a chodníkov, kde nie je potrebné mať projektovú dokumentáciu. Rekonštrukciu týchto úsekov za 450 000 eur na 26 000 m 2 ciest a 13 000 m 2 chodníkov vykoná víťaz verejného obstarávania, spoločnosť Metrostav Asfalt a.s.

„V pláne prác máme aj cesty a chodníky, kde boli na zlý stav podnety ešte v roku 2016. Vychádzali sme aj z požiadaviek obyvateľov a poslancov v jednotlivých volebných obvodoch. Zároveň ma teší, že realizáciou väčšieho objemu prác ušetríme mestu finančné prostriedky. Ak by sme cesty a chodníky renovovali po malých úsekoch, rekonštrukcia by bola drahšia,“ povedal primátor mesta Peter Fiabáne.

Konkrétne miesta, ktoré sa obnovia, si v súčasnosti obhliadajú dodávatelia prác, ktorí určia detailný harmonogram renovácie. Do konca tohto roka by však chceli stihnúť uskutočniť polovicu zazmluvneného rozsahu. Z dôvodu urýchlenia prác, vyzýva mesto Žilina na rešpektovanie dočasného dopravného značenia na cestách a chodníkoch. Zároveň sa ospravedlňuje vodičom a chodcom za znížený komfort počas trvania prác.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


104 zdieľaní
Zdroj: Mesto Žilina

Dopravný servis
Porúbka
Policajná hliadka
17:15
Oškerda
Dopravná nehoda
16:53
Oškerda
Dopravná nehoda
16:42
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
16:24
Priemyselná
Jama na ceste
16:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.