Po Žiline išiel v protismere, na chodníku ho zastavil stĺp. Opitého (ne)vodiča na cudzom aute chytila polícia


Foto: Po Žiline išiel v protismere, na chodníku ho zastavil stĺp. Opitého (ne)vodiča na cudzom aute chytila polícia Foto: Redakcia a KR PZ ZA

Vodič porušil takmer všetky dopravné predpisy, ktoré mohol. Žilinskí policajti obvinili 28-ročného miestneho obyvateľa, ktorý jazdil opitý bez vodičského preukazu na cudzom automobile v protismere. Zastavila ho až nehoda, ktorú spôsobil.

Žilinčanov v stredu 1. mája znepokojilo osobné auto značky Mini Cooper, ktoré išlo po jednosmernej Štefánikovej ulici v protismere. Jeho vodič prešiel na chodník, kde si pravdepodobne nevšimol kovový stĺp verejného osvetlenia, do ktorého čelne narazil. Našťastie už ďalej v jazde nepokračoval.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 28-ročného muža zo Žiliny, z trestného činu neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla a trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ priblížila Gabriela Kremeňová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.


Privolaní policajti zisťovali, či Žilinčan pred jazdou požil alkohol. Merací prístroj v jeho dychu ukázal 1,46 promile. Následným vyšetrovaním sa navyše zistilo, že muž nie je majiteľom automobilu ani vodičského oprávnenia a vozidla sa neoprávnene zmocnil.

„Na obvineného muža vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodala Kremeňová.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: