Súčasný primátor Igor Choma nebude kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách


Foto: Súčasný primátor Igor Choma nebude kandidovať v tohtoročných komunálnych voľbách

Definitívne rozhodnutie o možnej opätovnej kandidatúre súčasného primátora Igora Chomu v tohtoročných komunálnych voľbách padlo dnes 24. januára na tlačovej konferencii. Ako sám povedal, už nebude opätovne kandidovať v komunálnych voľbách 2018 na post primátora mesta Žilina.

„Je to moje osobné rozhodnutie. Urobil som ho pred viac ako rokom. Myslím si, že posledné udalosti ma len utvrdzujú, že bolo správne. Ale som nastavený naozaj dokončiť všetko to, čo som rozrobil. Chcem mesto odovzdať vo veľmi dobrej kondícii,“ povedal Igor Choma.

Súčasný žilinský primátor ďalej povedal, že chce v každom prípade splniť všetky sľuby, ktoré dal voličom v roku 2014. Boli to štyri zásadné témy - areál žilinského športu, bezplatná MHD, cyklotrasy a požičovne bicyklov a boj s obezitou v základných školách. „Popri tom som ešte veľmi často komunikoval tému obnovy a výstavby chodníkov v celom meste,“ dodal primátor.

Mesto chce novému primátorovi odovzdať také, ako historicky podľa neho nikdy ani nebolo. „A verím, že Žilinčania si zvolia dobrého nového primátora,“ dodal na záver.

Prečítajte si viac: