Na hlavnom ťahu cez Oravu havaroval kamión, skončil na chodníku a v plote
Hoci už niekoľko hodín v Žilinskom kraji vytrvalo prší, zatiaľ sa nenaplnili najhoršie predpovede meteorológov. Rieky ostali vo svojich korytách a vodiči si na cestách dávajú veľký pozor, takže výrazne nestúpol ani počet dopravných nehôd.
K prvej dnešnej kolízii došlo po 7:00 hod. ráno na Orave. Na hlavnom ťahu I/59 v obci Nižná smerom na Podbiel havaroval kamión. Skrížil sa na mokrej ceste, prešiel cez chodník a narazil do oplotenia blízkeho domu. Aktuálne nie je známe, či sa niekto zranil.
Na mieste zasahujú štyria hasiči zo stanice v Tvrdošíne, ktorí sa snažia odstrániť jej následky. Na vozovku totiž z nákladného vozidla unikli nebezpečné látky, ktoré dážď zmýva do okolia. Kamión blokuje jeden jazdný pruh, odporúčame preto vodičom zvýšiť opatrnosť.