Pani Mária zo Zázrivej oslávila okrúhlych 100 rokov. Zablahoželať jej prišiel starosta obce


Foto: Pani Mária zo Zázrivej oslávila okrúhlych 100 rokov. Zablahoželať jej prišiel starosta obce Foto: zazriva.com

Minulý piatok oslávila okrúhlych 100 rokov ďalšia obyvateľka Žilinského kraja. Pani Márii Teličákovej zo Zázrivej prišiel osobne zablahoželať aj starosta obce.

Jubilantka sa narodila 24. mája 1924 a napriek vysokému veku úsmev stále neopúšťa jej tvár. Svoju 100-ročnicu oslávila v kruhu svojej rodiny a blízkych, s ktorými spomínala na pekné, ale aj smutné momenty.

„Len málo ľudí vo svete sa dožije krásneho vysokého veku. Len niekoľko ľudí si svet váži tak, že ich nechá po sebe kráčať 100 a viac rokov. Stokrát opakované štyri ročné obdobia, to je životná púť,“ napísala obec Zázrivá na svojom webe.

Vedenie obce sa snaží pravidelne zúčastňovať a organizovať oslavy životných jubileí pre svojich obyvateľov. Jeho cieľom je vytvárať príjemnú rodinnú atmosféru a priblížiť im pocit domova. Pani Márii starosta v mene všetkých občanov zablahoželal a poprial jej veľa zdravia a radosti z každého nastávajúceho dňa.

„Cítili sme sa v kruhu jej najbližších príjemne a týmto im ďakujeme za vrelé prijatie. Takýchto príležitostí, ako sme zažili je naozaj veľmi málo, pretože osláviť s tak výnimočným občanom jeho sté narodeniny nie je bežné v každodennom živote a bolo nám naozaj cťou stretnúť sa s oslávencom a s jeho rodinou,“ dodalo mesto.

Prečítajte si viac: