Na Liptov doniesol zlato zo svetového pohára v karate. Richard súperom nedaroval ani jeden bod


Foto: Na Liptov doniesol zlato zo svetového pohára v karate. Richard súperom nedaroval ani jeden bod Foto: Liptovský Mikuláš

Karatista Richard Turčaník priniesol do svojho rodného Liptovského Mikuláša zlato zo svetového pohára. Zo Španielska sa Richard Turčaník vrátil s víťaznou trofejou, ktorú vybojoval na Svetovom pohári WKF Karate 1 Youth League.

Pretekár z karate klubu Torade vo finále zdolal pretekára z Venezuely, vďaka čomu získal miesto na stupni víťazov. „Turčaník mal kvalitne natrénované, čo predviedol na svetovom pohári, kedy v štyroch kolách za sebou súperi v súboji s ním nezískali ani bod,“ spresňuje mesto na svojom webe

Na súťaži pod hlavičkou svetovej karatistickej federácie v španielskej A Coruni sa od 16. do 20. mája zúčastnilo bezmála 2700 súťažiacich zo 76 krajín. „Pre tých, ktorí sa v karate neorientujú, by som tento turnaj prirovnal ku Grandslamu v tenise. Richard nadšenie z prvenstva určite pretaví do ďalšieho tréningu,“ uviedol tréner Michal Turčaník. 


Richard už v marci na súťaži Grand Prix Slovakia výhrou hneď v dvoch kategóriách naznačil, že môže pomýšľať na popredné priečky na svetovom fóre. Počas veľkonočných sviatkov sa pripravoval na sústredení v Chorvátsku a využil aj možnosť trénovať s egyptskou reprezentáciou v Káhire. 

Prečítajte si viac: