Chcete mať schopnosť liečiť ľudí a rozdávať im radosť? Pridajte sa k zdravotným klaunom


Foto: Chcete mať schopnosť liečiť ľudí a rozdávať im radosť? Pridajte sa k zdravotným klaunom Foto: cervenynos.sk

Občianske združenie ČERVENÝ NOS Clowndoctors hľadá nových zdravotných klaunov a zdravotné klaunky pre regióny severného a západného Slovenska. Prihlásiť sa môžu uchádzači z okolia Bratislavy, Trnavy, Nitry, Trenčína, Žiliny, Martina, Ružomberka Liptovského Mikuláša, či Oravy a Kysúc.

Podmienkou je vek od 23 do 45 rokov a dobrý zdravotný stav. Vítané sú skúsenosti z oblasti dramatického umenia, hudobný talent, prirodzený vľúdny vzťah k ľuďom a humor.

Umelecké vzdelanie nie je podmienkou, ale nadanie je potrebné. Z hľadiska osobnosti je dôležité, aby bol zdravotný klaun empatický, dokázal zvládnuť stres a mal chuť rozdávať radosť druhým,” vysvetlil umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák.

Výberové konanie na zdravotných klaunov prebieha formou umeleckého workshopu, ktorý má 3-4 kolá. Počas nich sa zdravotní klauni učia a trénujú klaunské zručnosti a pracujú na klaunskom charaktere.

„Profesionálnym zdravotným klaunom sa môže stať každý, kto splní podmienky a úspešne prejde všetkými kolami výberového workshopu. Počas neho by mal pochopiť podstatu klauna, naučiť sa pracovať s jeho charakterom a ukázať, že sa neberie príliš vážne a je dostatočne odolný voči stresu,” doplnil Pavel Mihaľák.

Životopisy s motivačnými listami a svojou fotografiou môžu záujemcovia posielať do 15. októbra 2023 na adresu administrativa@cervenynos.sk.

Červený nos dáva umelcom príležitosť zmysluplnej profesionálnej umeleckej práce v stabilnej organizácii s celoslovenským pôsobením a medzinárodným zázemím. Nevyhnutnou súčasťou na zvládnutie tejto náročnej misie je aj vzdelávanie a práca na sebe samom.

Zdravotní klauni majú počas pôsobenia v organizácii veľký priestor na rozvoj v umeleckej aj v iných oblastiach a združenie im zabezpečuje komplexný vzdelávací program zavŕšený medzinárodným certifikátom profesionálneho zdravotného klauna. 

„Práca profesionálneho zdravotného klauna je náročná, ale krásna a zmysluplná zároveň. Napĺňa a pozitívne vás pri nej dobíja pocit z rozdávania radosti tým, ktorí to potrebujú. Je to neskutočne ľudská profesia,“  dodal umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák.

Prečítajte si viac: