Žilinská MHD bude jeden deň premávať zadarmo, bezplatne môžete získať aj dopravnú kartu


Foto: Žilinská MHD bude jeden deň premávať zadarmo, bezplatne môžete získať aj dopravnú kartu Foto: Facebook/Dopravný podnik mesta Žiliny

Pri príležitosti tohtoročného Európskeho týždňa mobility pripravil Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) pre cestujúcich viacero akcií zameraných na podporu mestskej hromadnej dopravy ako ideálneho typu dopravy v meste. 

Novým cestujúcim sa v dňoch 16. až 22. septembra rozhodli ponúknuť dopravnú kartu bezplatne - podmienkou je nabitie kreditu na elektronickú peňaženku, alebo zakúpenie ľubovoľného predplatného cestovného lístka pri samotnom vybavovaní dopravnej karty. 

„Takúto kartu je možné si vybaviť len osobne počas otváracích hodín v klientskom centre na Ulici republiky 16 v Žiline,“ dodáva DPMŽ v príspevku na sociálnej sieti. 

Dopravca zároveň informuje, že v piatok 22. septembra 2023 bude pri príležitosti Svetového dňa bez áut mestská hromadná doprava v Žiline bezplatná pre všetkých cestujúcich. Využiť ju budú môcť cestujúci na všetkých linkách v čase od 00:00 hod. do 24:00 hod.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu