FOTO: Tromfnú ostatné regióny Liptov? Takéto poklady našli hubári zo Žilinského kraja


FOTO: Tromfnú ostatné regióny Liptov? Takéto poklady našli hubári zo Žilinského kraja
Galéria: 43 fotiek
Foto: FB: Hubári na Liptove a Hríby & Huby Slovensko

Tohtoročné leto je hotovým rajom pre tých, ktorí radi trávia hodiny v hustých lesoch a hľadajú voňavé bohatstvo, ktoré ukrývajú. Premenlivé počasie síce často odrádza od kúpania či turistiky, do prírody však naopak láka všetkých vášnivých hubárov.

Minulý týždeň sme priniesli fotogalériu vytvorenú zo záberov tých najkrajších úlovkov z liptovských lesov. Mäsité dubáky, žltučké kuriatka, štíhle bedle či obrovské vatovce však rastú aj v ostatných regiónoch Žilinského kraja. Vo facebookovej skupine Hríby & Huby Slovensko sa počas uplynulých dní svojimi plnými košíkmi pochválili hubári z Oravy, Kysúc, Turca, ale aj z okolia Rajca, Bytče či Strečna.


Viacerí hubári sa však na sociálnych sieťach sťažujú, že väčšina z nazbieraných húb je stará alebo červavá, takže nakoniec skončia v komposte. Posúďte sami, komu sa podarilo objaviť tie najväčšie poklady a či by ste ich využili vo svojej kuchyni. V priloženej fotogalérii nájdete to najlepšie z Liptova aj ostatných častí nášho kraja.Prečítajte si viac: