V žilinskom centre PASÁ:Ž priblížia architekti a odborníci tému udržateľných budov v meste


Foto: V žilinskom centre PASÁ:Ž priblížia architekti a odborníci tému udržateľných budov v meste Foto: iEPD

Zaujímajú vás udržateľné riešenia budov, ktoré prispievajú k celkovej udržateľnosti mesta? Príďte v utorok 23. mája 2023 popoludní na diskusný klub do žilinského centra PASÁ:Ž – platforma architektúry a mestského plánovania, kde sa v spoločnosti architektov a odborníkov dozviete viac o smerovaní žilinskej samosprávy.

Rozšírenie témy pasívnych budov na mierku štvrtí a miest je dôležitým posunom pri riešení uhlíkovej neutrality v stavebnom sektore,“ uviedli organizátori stretnutia, ktoré začne o 13:00 hod. a potrvá do 16:00 hod. Prevedú vás ním moderátori Ľubica Šimkovicová a Pavol Pokorný.

Priestor v diskusii bude patriť v Žiline pôsobiacemu architektovi Michalovi Divišovi, ktorý v energeticky efektívnej architektúre dosiahol viaceré úspechy a predstaví účastníkom nielen svoju tvorbu, ale aj Revitalizáciu a dostavbu Mestskej krytej plavárne a letných kúpalísk v Žiline. Pozvanie zároveň prijal aj primátor Žiliny Peter Fiabáne a hlavný mestský architekt Rudolf Chodelka.


Program stretnutia:

  • R. Chodelka: Otvorenie
  • Ľ. Šimkovicová: Úvodné slová k téme diskusného klubu
  • M. Diviš: Revitalizácia a dostavba Mestskej krytej plavárne a letných kúpalísk v Žiline – výsledky súťaže
  • A. Borská: Udržateľné mestské štvrte
  • Moderovaná diskusia: P. Fabiáne, R. Chodelka, I. Kolárik, A. Borská a M. Diviš.

V prípade záujmu o účasť je potrebné vyplniť krátky online formulár, ktorý nájdete po kliknutí SEM. Podujatie organizuje v spolupráci so žilinskou samosprávou Inštitút pre pasívne domy (iEPD) s podporou Európskej únie ERASMUS+.


Miesto: PASÁ:Ž, Horný val 67, Žilina
Dátum: 23.05.2023 - 13:00Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu