Križovatku ulíc Vojtecha Spanyola a Juraja Fándlyho, vrátane semafora, čaká rekonštrukcia


Foto: Križovatku ulíc Vojtecha Spanyola a Juraja Fándlyho, vrátane semafora, čaká rekonštrukcia

Prednedávnom sa na nás obrátil čitateľ, ktorý si na ulici Vojtecha Spanyola všimol nefunkčné zelené svetlo na jednom z dvoch semaforov. V tejto veci sme sa preto obrátili na vedenie mesta Žilina, ktoré má túto svetelnú signalizáciu v správe. Mesto už poruchu eviduje, no v súčasnej dobe ju opravovať nebude, nakoľko by bola nutná oprava rozsiahlejšieho charakteru.

„Ide o poruchu, ktorá si vyžaduje rozsiahlejšiu opravu a keďže plánujeme rekonštrukciu celej križovatky pri nemocnici (vrátane tejto cestnej svetelnej signalizácie), bolo by neefektívne to v súčasnosti opraviť,“ uviedol hovorca mesta Pavol Čorba.

Čitateľ nás upozornil aj na znečistené sklá na semaforoch. Čistenie svetelnej signalizácie sa podľa hovorcu vykonáva raz za mesiac a je aktuálne naplánované v polovici augusta. Oprava svetelnej signalizácie, vďaka ktorej môžu chodci bezpečne a kedykoľvek prechádzať cez frekventovanú cestu je aktuálne v pláne. Presný termín jej realizácie však zatiaľ nepoznáme.

Podarilo sa nám ale zistiť, že na križovatke bude vykonaná úprava svetelnej signalizácie aj verejného osvetlenia. Taktiež bude realizovaná zmena organizácie dopravy a z toho vyplývajúce stavebné úpravy križovatky v menšom rozsahu. Aj v tomto prípade sa budú zmeny realizovať za účelom zvýšenia bezpečnosti v danom úseku.

Po získaní bližších informácií vás budeme ďalej informovať.

Prečítajte si viac: