V areáli žilinskej nemocnice vzniká nová nákupná pasáž. Presunuli ju na iné miesto


Foto: V areáli žilinskej nemocnice vzniká nová nákupná pasáž. Presunuli ju na iné miesto Foto: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina dokončuje novú nákupnú pasáž pri vstupe do hlavnej budovy polikliniky. Nahradí tak staré chátrajúce stánky, ktoré odstránili začiatkom roka. Súčasťou pasáže sú štyri predajné stánky, ktoré budú slúžiť pacientom, zamestnancom nemocnice i širokej verejnosti. V budúcnosti plánujú revitalizovať aj hlavný vstup pre peších.

„V týchto dňoch finalizujeme prípravu modernej pasáže, ktorej súčasťou sú štyri predajné stánky. Nakúpiť si v nich budú môcť pacienti, zamestnanci i návštevníci žilinskej nemocnice. Tešíme sa z toho, že v areáli po rokoch vznikne priestor, ktorý si nemocnica jednoznačne zaslúži,“ priblížil riaditeľ FNsP Žilina Juraj Kacian s tým, že zdravotnícke zariadenie plánuje čoskoro spustiť na prenájom stánkov výberové konanie.Nemocnica však nemá možnosť rozhodnúť o tom, čo bude predmetom predaja stánkov. Rozhodujúcim kritériom pri vyhodnotení predkladaných ponúk je podľa zákona cena. Všetky potrebné informácie o výberovom konaní nájdu záujemcovia v Registri ponúkaného majetku štátu na tomto odkaze.

„V minulosti boli návštevníci a zamestnanci nemocnice zvyknutí nakupovať hneď pri vstupe pre peších, no po novom sme sa rozhodli, že stánky umiestnime na iné miesto, a to vedľa vstupu do hlavnej budovy polikliniky. Toto miesto považujeme za výrazne praktickejšie a vizuálne vhodnejšie,“ doplnil ekonomicko-technický námestník FNsP Žilina Pavol Záň.

Nový šat dostane aj priestor, kde stáli pôvodné stánky. „Aktuálne pripravujeme i celkovú revitalizáciu vstupnej časti areálu, z ktorej by sme radi vytvorili oddychovú zónu. Návrh revitalizácie pripravujeme v spolupráci so študentmi Strednej priemyselnej školy stavebnej v Žiline, podľa ktorého priestor následne upravíme,“ uzavrel ekonomicko-technický námestník FNsP Žilina Pavol Záň.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: