Tip na výlet: K ukrytým skalným vežiam s krásnym výhľadom na Rajeckú dolinu vedie úzky chodníček


Foto: Tip na výlet: K ukrytým skalným vežiam s krásnym výhľadom na Rajeckú dolinu vedie úzky chodníček
Galéria: 23 fotiek

Máte chuť na nenáročný výlet nádherným prostredím Rajeckej doliny, ktorý vás odmení fascinujúcim výhľadom? Vyrazte do obce Zbyňov, „východiskovej stanice“ pre pešiu aj cyklistickú turistiku v okolí, a vydajte sa po žltej značke.

Tá vás prevedie cez zelené lúky k lesu, uprostred ktorého stojí niekoľko vysokých skalných útvarov. Po približne 40 minútach cesty dorazíte k rozcestníku Pod Kamenným dielom. Šípky vás nasmerujú k obľúbenému Stratenému budzogáňu, na vrch Žibrid či k chate Patúch s krásnymi rybníkmi a hojdačkou.

Ku skalným formáciám, ktoré ste videli z lúky, však šípka neukazuje. Priamo od rázcestia k nim vedie úzky, miestami pomerne strmý chodníček, na ktorý treba odbočiť doľava. Stačí po ňom prejsť 5 až 10 minút a spomedzi stromov sa vynorí veľká, na prvý pohľad nie až tak zaujímavá skala. Pokiaľ ju však obídete, otvoria sa vám nádherné výhľady na Rajeckú dolinu a Malú Fatru z vrcholkov kamenných stĺpov nazvaných Babice. Ten najznámejší z nich nesie pomenovanie Zbyňovská skalná ihla.

Pokiaľ sa pozorne zahľadíte, v diaľke uvidíte Žilinu, Lietavský hrad, Tlstú horu, Veľký Kriváň, Minčol, Rajecké Teplice, Stránske, Konskú, Kamennú Porubu, Veľkú a hornú lúku, Usypanú Skalu, Hnilickú Kýčeru, Jablonské, Skalky, Rajec, Kľak či Košiarku. Na lúkach priamo pod Babicami sa navyše zvykne pásť stádo koní.

Výlet k skalným útvarom nie je náročný a zvládnu ho aj rodiny s deťmi. Cesta trvá približne 45 až 50 minút a strmý je len posledný úsek. Samotné Babice sa nachádzajú vo výške 630 metrov nad morom. Po rozcestník vedie značená turistická trasa a zároveň cyklotrasa. Pozrite si zábery vo fotogalérii:
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu