VIDEO: Na oravskom hraničnom priechode sú kolóny kamiónov, vozidlá púšťa polícia


Foto: VIDEO: Na oravskom hraničnom priechode sú kolóny kamiónov, vozidlá púšťa polícia Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Hraničný priechod Chyžné - Trstená je dnes pod dohľadom polície. O 10:00 hod. ráno tam mal začať ďalší protest poľnohospodárov. Na slovensko-poľských hraniciach sa aktuálne tvoria kolóny nákladných vozidiel, policajti ich púšťajú striedavo.

Polícia v Žilinskom kraji vykonáva opatrenia zamerané na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a na bezpečné radenie prichádzajúcich nákladných motorových vozidiel k hraničnému priechodu,“ približuje polícia.

Na videu, ktoré uverejnila, nie je vidieť poľnohospodárske stroje, iba desiatky stojacich kamiónov a ľudí, ktorí postávajú popri ceste. Dôvodom kolón má byť nárast počtu nákladných vozidiel.„Vodičov prichádzajúcich k hraničnému priechodu žiadame o zvýšenú opatrnosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru,“ dodala polícia.

Príslušníci Policajného zboru monitorujú situáciu priamo na miestach, kde sú kamióny odstavované. Pokiaľ to bude potrebné, príjmu aj ďalšie nevyhnutné opatrenia.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu