Po páde pod Veľkým Rozsutcom mladíkovi pomohol kamarát aj turisti. Na temene mal krvácajúcu tržnú ranu


Foto: Po páde pod Veľkým Rozsutcom mladíkovi pomohol kamarát aj turisti. Na temene mal krvácajúcu tržnú ranu Foto: hzs.sk

Členovia Horskej záchrannej služby vyrazili v piatok 15. septembra 2023 do Krivánskej Malej Fatry, kde ich pomoc potreboval 23-ročný muž. Ten pri zostupe z turisticky obľúbeného Veľkého Rozsutca spadol, pričom si spôsobil tržné poranenie na temene hlavy.

Krvácanie z rany mu po páde pomohol zastaviť jeho kamarát, ktorému s poskytovaním prvej pomoci pomáhali aj okoloidúci turisti. Spoločnými silami sa im zároveň podarilo so zraneným zísť až do sedla Medziholie, kde počkali na odbornú pomoc.

„Na pomoc zranenému turistovi vyrazili záchranári HZS zo Štefanovej. Záchranári po príchode na miesto pacienta vyšetrili a poskytli mu neodkladnú zdravotnú starostlivosť,“ uvádza Horská záchranná služba na svojej oficiálnej webovej stránke.


Po dôslednom ošetrení rany bol mladý turista transportovaný terénnym vozidlom HZS do neďalekej Štefanovej. Odtiaľ už mladík pokračoval len v sprievode svojho kamaráta v smere do nemocnice.Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: