VIDEO: Kam nemôže vrtuľník, prídu policajti. Tí bytčianski priviezli záchranárom seniora s infarktom


Foto: VIDEO: Kam nemôže vrtuľník, prídu policajti. Tí bytčianski priviezli záchranárom seniora s infarktom Foto: Facebook/Polícia SR-Žilinský kraj

Žilinská posádka leteckých záchranárov bola v nedeľu 13. augusta privolaná do obce Veľké Rovné, kde sa nachádzal starší pacient vo vážnom zdravotnom stave. Vrtuľník sa však medzi domy nemohol dostať, seniora preto transportovali policajti.

Podľa hovorkyne leteckých záchranárov Zuzany Hopjakovej mal 65-ročný muž pociťovať silnú bolesť na hrudníku. Vyslaný vrtuľník pristál na najbližšom vhodnom mieste a vysadil lekárku, ktorá k pacientovi pokračovala po zemi. S jeho následným prevozom jej pomohli policajti z Bytče.

„Pacienta na mieste vyšetrila a v spolupráci s príslušníkmi polície bol vozidlom prevezený k vrtuľníku, preložený na palubu a s podozrením na možným akútny infarkt myokardu bol letecky prevezený za účelom ďalšieho vyšetrenia na urgentný príjem Fakultnej nemocnice v Žiline,“ uviedla Zuzana Hopjaková.

Žilinská polícia následne zdieľala autentické video z asistencie leteckým záchranárom. Pozrite si ho aj vy:Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu