R3 pri Hornej Štubni bude na takmer tri mesiace čiastočne uzavretá, vymieňajú tam mostné závery


Foto: R3 pri Hornej Štubni bude na takmer tri mesiace čiastočne uzavretá, vymieňajú tam mostné závery Foto: ispo.sk

Rýchlostná cesta R3 pri Hornej Štubni je od 7. hodiny ráno čiastočne uzavretá. Dôvodom je realizovaná výmena mostných záverov. Zriadená uzávierka bude trvať takmer tri mesiace, do nedele 10. septembra do 18:00 hod.

Uzavretý bude úsek mosta č. R3-101 nad železničnou traťou a následne mosta č. R3-106 nad poľnou cestou v km 88,080 – 91,820, ktoré sa nachádzajú na obchvate Hornej Štubne. 

Doprava v úseku jednotlivých mostov bude vedená striedavo vždy v jednom jazdnom pruhu a bude riadená svetelnou signalizáciou,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline. 

Výmena mostných záverov mostov bude realizovaná v dvoch etapách. Najprv bude realizovaná na moste R3-101 a po jej ukončení sa práce presunú na most R3-106. Poradie je nasledovné:


Most R3-101

  • 1. etapa: bude zriadené pracovisko v jazdnom pruhu smer Turčianske Teplice 
  • 2. etapa: bude zriadené pracovisko v jazdnom pruhu smer Kremnica.

Most R3-106

  • 1. etapa: bude zriadené pracovisko v jazdnom pruhu smer Turčianske Teplice 
  • 2. etapa: bude zriadené pracovisko v jazdnom pruhu smer Kremnica.

Národná diaľničná spoločnosť preto apeluje na motoristov, aby dodržiavali obmedzenia súvisiace s opravnými prácami, a to najmä rešpektovanie rýchlostných limitov.

„Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne,“ uviedla hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu