Vodiči na Hájiku svojimi vozidlami zablokovali výjazd automobilov zo súkromných garáží


Foto: Vodiči na Hájiku svojimi vozidlami zablokovali výjazd automobilov zo súkromných garáží Foto: Facebook/Jakub Ďurana

Nájsť voľné parkovacie miesto v blízkosti svojho obydlia je na žilinských sídliskách často takmer nemožné. Situácia s parkovaním je najhoršia vo večerných hodinách, kedy sa Žilinčania vracajú z práce či voľnočasových aktivít a každý hľadá miesto, kde by zastavil svoje vozidlo.

Napriek tomu je však povinnosťou každého motoristu dodržiavať dopravné predpisy nielen počas jazdy, ale aj pri parkovaní. Jedným z nich je povinnosť ponechať pri státí na ceste voľný aspoň jeden jazdný pruh (v závislosti od typu komunikácie). Rovnako nesmie zastaviť a stáť na mieste, kde by znemožnil vjazd a výjazd vozidiel.

Takýto prípad sa stal na žilinskom sídlisku Hájik. Vodiči zastavili svoje automobily v križovatke ulíc Kempelenova a Seglerova takým spôsobom, že ostatné vozidlá okolo nich nedokázali bezpečne prejsť. Cesta, ktorú takýmto spôsobom zablokovali, vedie k bytovému domu, ktorého súčasťou je aj niekoľko súkromných garáží tamojších obyvateľov. Na problém upozornil jeden z nich v príspevku na sociálnej sieti.

„To si už fakt niekto nevie uvedomiť, že blokuje cestu ktorá vedie od súkromných garáží a tým pádom manželka ráno neprešla autom do práce? Obzvlášť to červené tam v poslednej dobe stojí často… ako hovorím, problém s parkovaním je, ale blokovať ostatných je cez čiaru,“ napísal nespokojný obyvateľ Hájika.


Prečítajte si viac: