Dobré správy pre vodičov: Aktuálne sú odhrnuté a prejazdné všetky cesty v Žilinskom kraji


Foto: Dobré správy pre vodičov: Aktuálne sú odhrnuté a prejazdné všetky cesty v Žilinskom kraji Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Dopravná situácia sa v Žilinskom kraji naďalej zhoršuje. Dôvodom je pretrvávajúce sneženie a silný vietor, ktorý láme stromy a vytvára snehové jazyky. Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline upozorňuje na dve oblasti so značne sťaženou prejazdnosťou.

Krátko pred 11:00 hod. dopoludnia polícia informovala o dopravnom obmedzení na ceste prvej triedy I/65 v úseku medzi obcami Diviaky a Mošovce v okrese Turčianske Teplice. Snehové jazyky na vozovke spôsobili, že jazdný pruh v smere na Martin je neprejazdný.

„Opačný smer prejazdný pre osobnú dopravu, nákladná doprava zatiaľ uzatvorená, premávka riadená striedavo hliadkou Policajného zboru, Slovenská správa ciest vykonáva sprejazdnenie cesty,“ uviedla žilinská polícia.

Ďalším ťažko prejazdným úsekom je časť komunikácie prvej triedy I/59 medzi obcami Krivá a Podbiel na Orave, kde uviazlo niekoľko vozidiel. Silný nárazový vietor tu spôsobuje tvorbu závejov, ktoré správa ciest aktuálne nedokáže poriadne odhrnúť. Polícia žiada vodičov, aby sa tomuto miestu vyhli.

Aktualizácia 4. februára 12:45 hod.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline prinieslo dobrú správu pre motoristov. Úsek frekventovanej cesty prvej triedy I/59 medzi obcami Podbiel a Krivá, ako aj komunikácia I/65 medzi Diviakmi a Mošovcami bol odhrnutý a sprejazdnený. Aktuálne sú podľa polície prejazdné všetky cesty v Žilinskom kraji.

Prečítajte si viac: