VIDEO: Kamión predbiehal kolónu na križovatke v Celulózke, cez semafor prešiel na červenú


Foto: VIDEO: Kamión predbiehal kolónu na križovatke v Celulózke, cez semafor prešiel na červenú

Na území Žilinského kraja kolabuje už niekoľko hodín automobilová doprava. Pod komplikácie sa podpísalo výdatné sneženie, počas ktorého bola väčšina frekventovaných ciest zasypaná súvislou vrstvou snehu. V dôsledku kolón sa nemohli cestári dostať na niektoré kľúčové úseky a vykonať údržbu. Problémy zaznamenala aj mestská a prímestská autobusová doprava.

Mnohí motoristi čakajú v kolónach dlhé hodiny. Najhoršie je na tom cesta prvej triedy I/18 medzi Žilinou a Martinom. Problémy však hlásia vodiči aj smerom na Čadcu, Terchovú a Rajec. O nič lepšia nie je situácia ani na Orave a Liptove. Okrem zdržaní dochádza k rôznym škodovým udalostiam či nehodám a na cestách sa nachádza veľa zapadnutých a šmýkajúcich sa nákladných áut.

Nekonečné čakanie núti vodičov hľadať obchádzky a náhradné trasy. Aj tie sú však často upchaté a ťažko prejazdné. Nervozita na cestách stúpa, čo niekedy vyúsťuje do porušovania dopravných predpisov. Podobne tomu bolo aj dnes večer okolo 22:00 hod. na križovatke ulíc Košická a Pri Celulózke.

Vodič kamióna chcel pravdepodobne predbehnúť kolónu vozidiel stojacich na svetelnej križovatke. Prešiel pritom do protismerného jazdného pruhu a na frekventovanú ulicu Košická vyšiel vtedy, keď svietila na semafore červená. Následne na krátky čas naskočila zelená a spolu s ním sa dali do pohybu aj ostatné vozidlá. Pre pár ušetrených sekúnd takto vodič zbytočne ohrozil seba aj ostatných.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu