V Jasnej zasahovali leteckí záchranári, 19-ročná americká lyžiarka sa zrazila s dvomi lyžiarmi


Foto: V Jasnej zasahovali leteckí záchranári, 19-ročná americká lyžiarka sa zrazila s dvomi lyžiarmi Foto: Facebook/Air - Transport Europe, letecká záchranná služba

Do lyžiarskeho strediska v Jasnej smeroval v piatok 6. januára 2023 dopoludnia záchranársky vrtuľník z Banskej Bystrice. Pomoc potrebovala lyžiarka, ktorá sa na zjazdovke zrazila s ďalšími dvoma lyžiarmi. Informovali o tom leteckí záchranári na sociálnej sieti. 

„Po prílete na zjazdovku Predné Dereše vysadili lekára priamo k miestu udalosti palubným navijakom. Mladá 19-ročná žena americkej národnosti bola v starostlivosti horských záchranárov, ktorí jej poskytli primárne ošetrenie. Lyžiarka pri zrážke utrpela poranenie dolnej končatiny v oblasti stehna,“ informuje Vrtuľníková záchranná zdravotná služba.

Lekár žene poskytol ďalšie neodkladné ošetrenie, doplnil liečbu a v spolupráci s horskými záchranármi ju preložili na palubu vrtuľníka. S podozrením na zlomeninu stehennej kosti následne pacientku letecky transportovali do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu