Križovatka na Košickej je pripravená na vypnutie semaforov, vodiči sú zmätení, značky sú v rozpore


Foto: Križovatka na Košickej je pripravená na vypnutie semaforov, vodiči sú zmätení, značky sú v rozpore
Galéria: 6 fotiek

Vodiči si na konci týždňa všimli, že došlo k zmene zvislého dopravného značenia na križovatke na ulici Košická. V súvislosti s avizovanými obmedzeniami a plánovaným vypnutím semaforov sa zmenila hlavná cesta.

Článok:
Dopravné obmedzenia na Košickej ulici pokračujú

Cesta od Martina do centra mesta je po novom vedľajšia!

Hlavná cesta bola donedávna určená z ulice Košická (v smere od Martina) na ulicu Na Horevaží a naopak. Od 25.septembra však pribudla nová dopravná značka P2 - stoj, daj prednosť v jazde v smere od Martina na centrum. Túto značku doplnila aj dodatková tabuľka s tvarom križovatky.

Podľa vodičov však nie je nikde jednoznačné, ktorá cesta je hlavná a ktorá vedľajšia. Z každého smeru je táto tabuľka iná. Dopravné značky navyše nezobrazujú skutočný tvar križovatky.

V smere na Martin je umiestnená značka B2 Zákaz vjazdu všetkých vozidiel, ktorá je mierne natočená tak, že ľudia predpokladajú, že bude vodičov pri vypnutí signalizácie miasť.

Polícia bude dopravnú situáciu v predmetnom úseku monitorovať. V prípade potreby bude cestnú premávku riadiť a usmerňovať, najmä v čase dopravných špičiek. Podľa slov niektorých vodičov sa toto miesto za jeden týždeň stane zlatou baňou na pokuty.


Článok je založený na rozhovoroch s vodičmi a informáciach z diskusie na internete.Prečítajte si viac: