Firmu, ktorá na sídlisku Vlčince znečisťovala chodníky a ničila trávniky, riešila mestská polícia


Foto: Firmu, ktorá na sídlisku Vlčince znečisťovala chodníky a ničila trávniky, riešila mestská polícia

Obyvatelia sídliska Vlčince podali ešte začiatkom apríla na Mestský úrad v Žiline podnet, v ktorom upozorňovali na znečistenie chodníka a cesty na Karpatskej ulici. So znečistením súviselo aj poškodzovanie trávnika a prejazd nákladných vozidiel po trávnatých plochách. Na prípad nás ešte v marci upozornili aj čitatelia.

„V tráve sú vyjazdené koľaje až do blata a všetko toto blato je nanosené na chodníkoch a ceste,“ opisoval v tom čase čitateľ Michal. Ako vtedy uviedol, stavebná firma pri navážaní materiálu prechádzala aj mimo asfaltových plôch a spôsobovala neporiadok. Obyvatelia chodili po blate a zo strany firmy, ktorá realizovala práce, sa nápravy nedočkali.

Situáciu na Karpatskej ulici bola skontrolovať aj mestská polícia. Hliadka na mieste zistila, že došlo k poškodeniu trávnika stavebnou firmou a bolo tiež zistené aj znečistenie verejného priestranstva - chodníka a cesty. Poškodenie verejne prístupnej zelene bolo spôsobené nákladným vozidlom. Vodič motorového vozidla, ktorým dochádzalo k znečisteniu, bol hliadkou doriešený v blokovom konaní. 

Hliadka po obhliadke zistila, že na uvedenej ulici sa realizuje rekonštrukcia bytového domu a práve s ňou je spojený prejazd nákladných vozidiel po chodníkoch a tráve. Mestskí policajti doriešili situáciu s technickým riaditeľom spoločnosti a spísali s ním zápisnicu. Technický riaditeľ uviedol, že na základe usmernení v stavebnom povolení uvedie firma zeleň do pôvodného stavu po ukončení všetkých stavebných prác.

Obyvatelia Karpatskej ulice by sa tak mali už čoskoro dočkať nápravy problému. Budú však ešte musieť chvíľu počkať, kým sa rekonštrukcia úplne skončí. Problém s blatom na chodníkoch by sa už ale nemal opakovať, nakoľko bol vodič poučený aj pokutovaný.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: