Za uplynulý týždeň policajti odhalili 37 podnapitých vodičov. Zverejnili aj 4 najvážnejšie prípady


Foto: Za uplynulý týždeň policajti odhalili 37 podnapitých vodičov. Zverejnili aj 4 najvážnejšie prípady Foto: ilustračné

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. V 38. týždni roku 2016 zaevidovala polícia na cestách celkom 48 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel

  • 20 vodičov nafúkalo nad 1 promile
  • 4 vodiči nafúkali pod 1 promile
  • 6 vodiči spôsobili dopravné nehody

Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti u 18 z nich bola dychová skúška na alkohol pozitívna.

Rajec

V sobotu 24. septembra v skorých ranných hodinách zavinil dopravnú nehodu v meste Rajec 18-ročný vodič jazdiaci na vozidle Peugeot 106. Mladý vodič jazdiaci bez vodičského oprávnenia jazdil smerom na obec Ďurčiná, pričom v križovatke sa plne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, následne prešiel mimo cestu vľavo a narazil do betónovej rúry prístupovej cesty k rodinnému domu. Po nehode vykonali policajti u vodiča dychovú skúšku, pri ktorej mu namerali 1,02 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,13 promile.

  Pokračovanie článku pod reklamou  

Žilina

V sobotu 24. septembra v dopoludňajších hodinách spôsobil dopravnú nehodu v Žiline 47-ročný vodič jazdiaci na vozidle VW Golf. Vodič jazdil po ulici Ľavobrežnej, pričom v ľavom odbočovacom pruhu neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla, stavu a povahe vozovky a čelne narazil do zvodidiel osadených na deliacom ostrovčeku. Po nehode sa vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,34 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,79 promile. K zraneniu osôb pri dopravnej nehode nedošlo.

Novoť (okres Námestovo)

V sobotu 24.septembra popoludní zastavila policajná hliadka v obci Novoť na Orave vodiča vozidla Škoda Pick Up. 51-ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 0,91 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,90 promile.

Zubrohlava (okres Námestovo)

V sobotu 24. septembra vo večerných hodinách spôsobil dopravnú nehodu na ceste I/78 v obci Zubrohlava 53-ročný vodič na vozidle Suzuki SX4. Vodič jazdil v smere od obce Bobrov na obec Klin, pričom z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismeru, kde došlo k zrážke s oprotiidúcim vozidlom Honda CR-V, ktoré viedla 39 ročná vodička. K zraneniu osôb pri dopravnej nehode nedošlo. U vodiča vozidla Suzuki SX4 bola vykonaná dychová skúška s výsledkom 0,97 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,02 promile.

Prečítajte si viac: