Pri dnešnej nehode v Kysuckom Lieskovci vyhasol ľudský život, ďalších 7 ľudí je zranených


Foto: Pri dnešnej nehode v Kysuckom Lieskovci vyhasol ľudský život, ďalších 7 ľudí je zranených
Galéria: 6 fotiek

Dnes krátko pred 16:00 hod. sme vás informovali o dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste 1/11 pri Kysuckom Lieskovci. V dôsledku nehody bola doprava odkláňaná, nakoľko cesta bola neprejazdná. Nehoda mala tragické dôsledky, zahynula pri nej jedna osoba, ktorá bola spolujazdkyňou v automobile Ford Tranzit. K nehode došlo tak, že 19 ročný vodič z Čadce prešiel s autom do protismeru, kde narazil do vozidla s nemeckým šoférom a došlo aj k čelnej zrážke s ďalším vozidlom, tentoraz s vodičom z Poľska.


“V piatok 19. augusta okolo 14.45 hodiny došlo na ceste prvej triedy (1/11) v katastri obce Kysucký Lieskovec, okres Kysucké Nové Mesto k dopravnej nehode. 19 ročný vodič (z okresu Čadca) riadil motorové vozidlo Volkswagen Bora v smere od Žiliny na Čadcu. Z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, kde došlo k stretu s motorovým vozidlom Iveco, ktoré riadil 49 ročný vodič (z Nemecka) a následne sa čelne zrazil s motorovým vozidlom Ford Tranzit, ktoré riadil 45 ročný vodič (z Poľska),” uviedol policajný hovorca Radko Moravčík.

Ďalších 7 ľudí je zranených, alkohol na mieste nebol zistený


Dopravná nehoda si vyžiadala jeden ľudský život, okrem toho sa zranilo sedem osôb. “Pri dopravnej nehode utrpela spolujazdkyňa (doposiaľ presne nezistenej totožnosti) z vozidla Ford zranenia, ktorým žiaľ na mieste podľahla. Sedem osôb utrpelo doposiaľ presne nezistené zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými  skúškami zistený nebol.  .
Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,”
doplnil Moravčík. 

V dôsledku vážnej nehody bola cesta uzatvorená niekoľko hodín, dopravu riadila polícia.Cesta bola z dôvodu dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Policajti cestnú premávku usmerňovali a odkláňali po náhradných trasách,” spresnil policajný hovorca. Podľa našich informácií sa cesta uvoľnila približne okolo 20:00 hod.

Na cestách je nutná disciplína a ohľaduplnosť, polícia vykonáva priebežne dohľad


Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali disciplinovane, ohľaduplne, plne sa venovali vedeniu vozidla, sledovali situáciu v cestnej premávke, dodržiavali dopravné predpisy a rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách.

Polícia v Žilinskom kraji vykonáva zvýšený dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky a operatívne prijíma opatrenia podľa aktuálneho vývoja dopravnej situácie. Dôvodom opatrení je zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravnú nehodovosť a jej následky. Zámerom opatrení je aj ochrana účastníkov cestnej premávky, ktorí na cestách dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. V prípade potreby policajti svoj výkon služby zamerajú hlavne na riadenie cestnej premávky na kritických úsekoch s cieľom zabezpečenia ich prejazdnosti.
 
Vidieť a byť videný je životne dôležité nielen pre vodičov motorových vozidiel, ale najmä pre chodcov  a cyklistov, ktorí sú pri zrážke s motorovým vozidlom oveľa viac ohrození ako osádka vozidla. O to viac by mali dbať na svoju bezpečnosť. Okrem primeranej opatrnosti, je preto potrebné obliecť sa tak, aby nás bolo vidieť aj za zníženej viditeľnosti. Vodič motorového vozidla má za zníženej viditeľnosti omnoho menšiu možnosť zabrániť stretu s nemotorovým účastníkom cestnej premávky, ktorého pohyb na ceste zbadá neskoro. Za zníženej viditeľnosti musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Za zníženej viditeľnosti musí mať cyklista jazdiaci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Polícia vyzýva chodcov i cyklistov, aby túto povinnosť nezanedbávali.

Je dôležité  uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Žilina