V areáli školy na Rosinskej ceste sa konal Parádny deň - súťaž zdravých a hendikepovaných detí


Foto: V areáli školy na Rosinskej ceste sa konal Parádny deň - súťaž zdravých a hendikepovaných detí

Zdravé deti spolu s hendikepovanými mali možnosť si opäť spolu zasúťažiť na podujatí pod názvom „Parádny deň“. Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí usporiadal Žilinský samosprávny kraj spolu so Spojenou školou na Rosinskej ceste v Žiline už 8. ročník tejto nezvyčajnej akcie.

Parádny deň sa stal krásnou tradíciou, ktorá rúca bariéry medzi zdravými a hendikepovanými deťmi. Tento rok sa konal v piatok 27. mája 2016. Zmyslom Parádneho dňa je, aby zdravé deti pomáhali deťom hendikepovaným pri plnení rôznych športových disciplín, čím sa v nich buduje pocit spolupatričnosti a úcta k človeku.

Do súťaže sa zapojilo viac ako 400 detí. Nechýbali medzi nimi ani deti z partnerských škôl v Českej republike (Havířov) a Poľskej republike (Cieszyn). Pre deti pripravili organizátori 15 stanovíšť, na ktorých si napr. mohli vyskúšať vlastnoručne vyrobiť náramok.

Zaujali ich aj praktické ukážky činnosti Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru či psovodov. Parádny deň prišiel za mesto otvoriť zástupca primátora Patrik Groma:

„Každá aktivita, ktorá spája hendikepované a zdravé deti je pre nás prioritná. Netreba zabúdať, že aj tieto deti môžu rásť, kvitnúť a prinášať ovocie. Len musia mať primeranú starostlivosť aj oporu. Parádny deň je o integrácii, empatii, tolerancii, súdržnosti a úcte jedného k druhému. Veľmi sa z tohto projektu teším.“

Rok 2016 je olympijským rokom, preto olympijský oheň symbolicky putuje po regiónoch počas miestnych športových podujatí. Účastníci Parádneho dňa mali tak možnosť prevziať slovenskú olympijskú štafetu Rio 2016.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo