V Malej Fatre vzniklo niekoľko noviniek v oblasti infraštruktúry


Foto: V Malej Fatre vzniklo niekoľko noviniek v oblasti infraštruktúry
Galéria: 6 fotiek

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra v rámci pripravenosti na letnú turistickú sezónu prichádza s vylepšeniami v oblasti rozvoja infraštruktúry cestovného ruchu. V jarných mesiacoch bola sprístupnená lávka s prístreškom na Straníku, no tým to v regióne neskončilo.

„Jedným z cieľov OOCR Malá Fatra je podpora infraštruktúry. V súčasnosti finišujeme s viacerými projektmi súvisiacimi s jej rozvojom. V Belských skalách budeme počas júna vyznačovať turistický chodník. Žltá značka, ktorá vedie na vrch Oravcové, by sa mala predĺžiť a pokračovať až na Belské skaly,“
uvádza riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra Peter Šimčák. Prístup na skaly bude aj z centra obce Belá a z autokempingu v Belej. V minulom roku pribudli v Belských skalách mostík cez potok v Belskej doline, tri vyhliadky na vrchole skál a reťaze na priechodnosť terénom k vyhliadkam.

Opravia aj chodník z Malého Rozsutca či schody na Zbojníckom chodníku


Do začiatku letných prázdnin by mal byť opravený chodník z Malého Rozsutca. Ten vedie cez horskú osadu Podrozsutcom priamo do Bieleho Potoka. „Chodník bol po dažďoch blatistý a nebezpečný. Ide o približne 30 metrový úsek s lanami, na ktorom urobíme schodíky zasypané štrkom a dáme laná na zachytenie,“  vymenúva Róbert Hlaváč z Občianskeho združenia Diery. Vzhľadom k tomu, že chodník sa nachádza vo vysokohorskom teréne, materiál potrebný na opravu vynášala helikoptéra. Na rekonštrukcii, ktorá si vyžiada investíciu takmer sedemtisíc eur participuje i OOCR Malá Fatra.

Ďalší úsek Zbojníckeho chodníka, ktorý začína v Tiesňavách vo Vrátnej doline a celkovo je na ňom 1 100 schodov bude opravený do spustenia letnej turistickej sezóny. „Doteraz boli schody z dreva a museli sme ich každých päť rokov meniť, pretože zhnili. Generálnu opravu robíme z nerezového plechu. Tento rok by sme chceli pokročiť po Malé Nocľahy a minimálne 20 až 25 rokov bude s chodníkom pokoj,” povedal predseda OZ Rozsutec Jozef Mičo. Na oprave sa finančne podieľa i Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. 

V Starej Bystrici premostia rieku


„Do konca školského roku by malo byť vyriešené i premostenie pre peších a cyklistov cez rieku Bystrica v katastri obce Stará Bystrica. Malo by zjednodušiť prístup cyklistov i turistov k orloju na Rínku sv. Michala Archanjela v centre obce a na Kysuckú cyklomagistrálu. Súčasťou je i preznačenie chodníka k rozhľadni na vrchu Bobovec, ktorá je vysoká 16 metrov a vybudovaná z kameňa a dreva,“ dodáva Šimčák.

Malá Fatra je počas leta vyhľadávanou destinácia nielen pre turistov, cyklistov, ale aj návštevníkov kultúrnych podujatí a pre všetky vekové kategórie.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu