Žena, ktorá v Sučanoch nožom napadla svoju sokyňu, dostala podmienku. Čaká ju psychiatrické liečenie


Foto: Žena, ktorá v Sučanoch nožom napadla svoju sokyňu, dostala podmienku. Čaká ju psychiatrické liečenie Foto: KR PZ ZA

Žena, ktorá uprostred marca tohto roka zaútočila na svojho exmanžela s novou partnerkou, spoznala svoj trest. Rozhodol o ňom Okresný súd v Martine.

K incidentu došlo na Námestí SNP v Sučanoch. Tridsaťdvaročná Martina prišla na elektrickej kolobežke k páru, ktorý sa pohyboval stredom obce. So sebou niesla kuchynský nôž, ktorým sa jej podarilo porezať na hlave svoju sokyňu v láske.

„Keďže bezprostredne hrozili i poranenia závažnejšieho charakteru, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine vzniesol osobe obvinenie za zločin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a za prečin výtržníctva. Zároveň spracoval podnet k návrhu na jej väzobné stíhanie,“ priblížila krátko po útoku žilinská polícia.

Martinský sudca obvinenú uznal vinnú v obidvoch bodoch. Podľa portálu noviny.sk jej hrozilo až 10 rokov za mrežami, nakoniec však dostala trojročný trest s rovnako dlhým podmienečným odložením. Okrem toho dostala zákaz priblíženia k poškodenej a bude sa musieť nechať ústavne liečiť psychiatrom.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: