Na výjazde od Vodného diela do Celulózky konečne pribudlo vodorovné značenie


Foto: Na výjazde od Vodného diela do Celulózky konečne pribudlo vodorovné značenie

Mnohých motoristov určite poteší, že na frekventovanej križovatke pri žilinskom Vodnom diele pribudlo vodorovné dopravné značenie. Výrazné biele čiary po novom rozdeľujú jazdný pruh na dve časti a vyznačujú spôsob radenia sa pred križovatkou.

Takéto riešenie pred križovatkou s ulicou Pri celulózke skutočne chýbalo. Mnohí vodiči áut pri odbočovaní zastavovali v strede jazdného pruhu a znemožňovali tak prejazd ostatným autám, ktoré odbočovali na iný smer. 

Ulice v oblasti sú frekventované najmä v ranných hodinách, keď do mesta prichádzajú ľudia za prácou či školou. Na uvedenej ulici sa zvykne vytvoriť kolóna, ktorá siaha od svetelnej križovatky s Košickou ulicou až po okružnú križovatku.


Cesta okolo Vodného diela Žilina je využívaná aj v čase, kedy je veľká svetelná križovatka Košická neprejazdná. Mnohí majú trasu cez obec Mojš zaužívanú ako náhradnú v prípade dopravného kolapsu. Realizácia vodorovného dopravného značenia je preto dobrým krokom, ktorý prispeje k lepšej prehľadnosti.

Na ceste popri vodnej nádrži v posledných rokoch zrealizovali zvodidlá, doplnili zákazy zastavenia a zvýšili rýchlosť na 90 kilometrov za hodinu. Napriek tomu, že nejde práve o najširšiu vozovku, premávka je tu plynulá a zatiaľ aj bezpečná.

Galéria: 5 fotiek

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo