Turistov vo Fatrách zradila mokrá tráva aj vlastné telo. Na horách zasahovali leteckí záchranári


Foto: Turistov vo Fatrách zradila mokrá tráva aj vlastné telo. Na horách zasahovali leteckí záchranári Foto: www.hzs.sk

Slnečný víkend prilákal mnoho turistov na výlet do hôr. Začiatok letnej sezóny však dal do pozoru nie len milovníkov prírody, ale aj horských záchranárov. Tí zasahovali aj na území Malej a Veľkej Fatry. V piatok 7. júna boli požiadaní o pomoc pre 46-ročného slovenského turistu.

Ten sa nachádzal v sedle Medziholie, keď začal počas zostupu pociťovať celkovú slabosť a nevoľnosť. Horskí záchranári turistu na mieste vyšetrili a ošetrili. S ohľadom na zdravotný stav pacienta a dĺžku transportu boli privolaní leteckí záchranári zo Žiliny, tí ho previezli do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.


V nedeľu 9. júna potrebovala pomoc 76-ročná česká turistka, ktorá sa počas zostupu z Novej hole na Donovaly pošmykla na mokrej tráve a spôsobila si úraz členka. Záchranári sa k zranenej dostali terénnym autom.

„Po vyšetrení jej zranenú končatinu zafixovali a následne ju zviezli na parkovisko na Donovaly. Tu bola odovzdaná do starostlivosti posádke RZP, s ktorou pokračovala do nemocnice na ďalšie ošetrenie,“ dodala Horská záchranná služba. 

Prečítajte si viac: