Po žilinských uliciach behá Jánošík. Peniaze nerozdáva chudobným, ale svojim sledovateľom na Instagrame


Foto: Po žilinských uliciach behá Jánošík. Peniaze nerozdáva chudobným, ale svojim sledovateľom na Instagrame Foto: Instagram/zilinsky_janosik

Terchovská legenda sa po troch storočiach opäť prebúdza. Jánošík, známy svojou silou a odvahou, tentokrát úraduje s prívlastkom žilinský. Najnovšie totiž pobehuje po uliciach krajského mesta. Peniaze však nerozdáva chudobným, ale svojim sledovateľom na Instagrame.

Hoci profil zilinsky_janosik vznikol na spomínanej sociálnej sieti len prednedávnom, v priebehu dvoch týždňov nazbieral viac ako tisíc fanúšikov. Aktívne sa totiž zapája do populárneho konceptu cash catch (možno voľne preložiť ako peňažný úlovok). Jeho základom je pozorné sledovanie príspevkov, ktoré vás môžu doviesť k finančnej výhre. Bližšie sme vám tento trend predstavili v minulom článkuPozorní sledovatelia „Jánošíka“ si už mohli ľahko uloviť niekoľko 20-eurových bankoviek či jednu 10-eurovú. Prvý poklad čakal na nového majiteľa v škáre pod múrikom na Ulici 1. mája. Tie ďalšie sa ukrývali v Sade SNP, medzi sídliskami Hliny a Solinky, v Parku Ľudovíta Štúra, na Dolnom vale, no napríklad aj pri mestskej plavárni, kde na nálezcu neštandardne čakala pánska vôňa luxusnej značky.

„Nájdi – Odfoť – Pošli,“ tak znie jednoduchý návod peňažnej schovávačky. Súčasťou hry je totiž aj jednoduché zdokumentovanie výhry v podobe fotky či videa, vďaka čomu sa stáva koncept uveriteľným.

Ďalšie zámery žilinského Jánošíka sú neznáme, odhalia ich len fanúšikovia. Už teraz však vo svojom profile prezrádza, že v prípade dosiahnutia hranice 5-tisíc sledovateľov, sa bude hrať o veľké peniaze. A to konkrétne o tisíc eur. V Žiline s viac ako 80-tisíc obyvateľmi nejde o náročnú úlohu, a tak to, či napokon svoje slová premení na realitu, zistíme pravdepodobne už onedlho.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: