Pri obľúbenej turistickej atrakcii sa pohybuje medveď, turčianska obec varuje návštevníkov


Foto: Pri obľúbenej turistickej atrakcii sa pohybuje medveď, turčianska obec varuje návštevníkov Foto: Facebook/Obec Turčianska Štiavnička

Správy o medveďoch v blízkosti ľudských obydlí a miest, ktoré pravidelne navštevujú, sú v posledných týždňoch takmer na dennom poriadku. Viaceré obce a mestá preto varovali svojich obyvateľov a návštevníkov, aby sa vyhýbali rôznym oblastiam či dokonca nevychádzali z obývaných častí ráno a po zotmení.


Včera 30. marca Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky informovala o útoku medveďa na mladého muža nad obcou Stráňavy. Ten mal však pri sebe krátku guľovú zbraň a zviera postrelil. Zranený medveď ušiel naspäť do lesov. Keďže sa ho včera nepodarilo nájsť, hľadanie pokračuje aj dnes od 6:00 hod. ráno. Obce Višňové a Stráňavy neodporúčali pohyb v okolitých horách ani v obľúbenej Višňovskej doline, ktorá je východiskovým bodom pre množstvo turistických trás.


Nebezpečný má byť aktuálne aj pohyb v inej obľúbenej turistickej lokalite. Obec Turčianska Štiavnička vydala oznam, v ktorom varuje občanov aj návštevníkov pred výskytom medveďa hnedého pri Teplických serpentínach a prameni Medokýš.

Táto oblasť je obzvlášť obľúbená u menej skúsených turistov a často ju navštevujú aj rodiny s deťmi. Ponúka pohľady na sústavu jazierok prepojených vodnými kanálmi, okolo ktorých vedie nenáročný lesný chodník. „Žiadame všetkých, aby pri prechádzkach po prírode boli ostražití,“ napísalo vedenie obce.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu