Vlak idúci do Žiliny náhle zastavil, železničiari museli naháňať osobu po koľajniciach


Foto: Vlak idúci do Žiliny náhle zastavil, železničiari museli naháňať osobu po koľajniciach Foto: Ilustračné foto

Smola na železniciach prenasleduje Žilinčanov až za hranice Slovenska. Akoby nestačilo, že kvôli častým poruchám infraštruktúry či samotných dopravných prostriedkov takmer každý deň meškajú vlaky v okolí Žiliny, jej obyvatelia sa domov bez problémov nevrátia ani zo susedného Česka.

Žilinčanka Jana nám opísala kurióznu situáciu, ktorá sa stala dnes popoludní vo vlaku smerujúcom z Prahy do Žiliny. Z východiskovej stanice vyrazil o 14:50 hod. popoludní, no ešte pred Pardubicami náhle zastavil.


„Cestovala som z Prahy vlakom a akurát som čítala článok o meškaní vlakov z dôvodu pokazeného rušňa či ukradnutých káblov. Hneď na to bolo ohlásené meškanie nášho vlaku z oveľa bizarnejšieho dôvodu,“ priblížila Jana.


Sprievodkyňa totiž po chvíli do mikrofónu ohlásila, že stoja, pretože sa v koľajisku pohybuje osoba, ktorú zamestnanci naháňajú. Cestujúci museli preto počkať, kým sa situáciu podarí vyriešiť, aby nebol ohrozený ľudský život.

„Predpokladané meškanie bolo 30 minút, no nakoniec sme sa opäť pohli po 12 minútach. Asi tú osobu chytili skôr, ako plánovali. Ešte sme sa pýtali, či sme ju náhodou nezrazili, ale uistili nás, že nie,“ dodala Jana.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu