Na Oravskú lesnú železnicu hľadajú nového rušňovodiča. Čo by mal ovládať?


Foto: Na Oravskú lesnú železnicu hľadajú nového rušňovodiča. Čo by mal ovládať? Foto: oravskemuzeum.sk

Máte skúsenosti s vedením a údržbou rušňov? Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Oravskom Podzámku práve zverejnilo ponuku, ktorá je možno stvorená pre vás. Na Oravskú lesnú železnicu, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v regióne, hľadajú pracovníka na pozíciu rušňovodič, údržbár.

Lesná železnica s dĺžkou 7 kilometrov je jednou z mála zachovaných úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Víťazný uchádzač o pozíciu by mal vedieť ako viesť a obsluhovať rušne. Okrem toho sú náplňou údržbárske práce, sprevádzanie návštevníkov počas jazdy a kúrenie.

„Podmienkou je zodpovedný prístup k práci, zmysel pre poriadok, spoľahlivosť, dochvíľnosť, bezúhonnosť,“ spresňuje oravské múzeum, ktoré za pozíciu ponúka základný plat 884 eur brutto s príplatkami za víkendy a štátne sviatky.

Záujemcovia o pracovnú pozíciu môžu svoje žiadosti odosielať na adresu múzea alebo na e-mailovú adresu olz@oravskemuzeum.sk, prípadne muzeum@oravskemuzeum.sk najneskôr do 18. marca 2024.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu