FOTO: Návrat zimy už nečakajú. V Žiline začali jarné upratovanie, odstraňujú aj čierne skládky


FOTO: Návrat zimy už nečakajú. V Žiline začali jarné upratovanie, odstraňujú aj čierne skládky
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Žilina

Príchod jarných mesiacov je už tradične spojený s čistením. Po ústupe zimy sa objavil neporiadok a odpadky, ktoré boli v predchádzajúcich mesiacoch skryté pod snehom, ako aj štrk z posypov zľadovatených plôch. Mesto Žilina vďaka priaznivým teplotám zahájilo upratovanie o niečo skôr a v meste už vidieť prvé pozametané ulice a chodníky.

„Štandardne sme s jarnou údržbou verejného priestranstva začínali približne v druhej polovici marca. Vzhľadom na počasie sme dali prácam zelenú a už v týchto dňoch prebieha čistenie trávnatých plôch, kontajnerových stojísk, odvodňovacích zariadení, dopravných objektov či odstraňovanie čiernych skládok,“ informoval žilinský primátor Peter Fiabáne. 

V období od 4. marca do 21. apríla zároveň radnica postupne rozmiestňuje v jednotlivých mestských častiach veľkokapacitné kontajnery, do ktorých môžu obyvatelia vyhodiť napríklad starý nábytok. Lokality spolu s dátumami umiestnenia sú pravidelne zverejňované v aktualitách na webovej stránke mesta.


Samospráva sa snaží upriamiť pozornosť aj na dôležitosť vzdelávania spoločnosti k ekologickému správaniu a kampaňou Čisté mesto vyzýva verejnosť k ochrane a starostlivosti o prostredie, v ktorom žijeme.

Ruku k dielu môžu priložiť jednotlivci, školy, súkromné podniky či iné inštitúcie napríklad organizáciou zamestnaneckého čistenia ľubovoľnej mestskej lokality. Čistenie môžu dobrovoľníci nahlásiť emailom na cistemesto@zilina.sk a mesto pre tieto potreby poskytne vrecia na odpad, rukavice, prípadne veľkokapacitný kontajner.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu