Poľský turista padal 100 metrov z Chlebu. Akoby zázrakom sa nezranil, uviazol však v kotle


Foto: Poľský turista padal 100 metrov z Chlebu. Akoby zázrakom sa nezranil, uviazol však v kotle Foto: Horská záchranná služba

Včera 23. februára v podvečerných hodinách zavolal na tiesňovú linku Horskej záchrannej služby turista z Poľska. Uviazol totiž v Chlebskom kotli, kam spadol z vrchu kopca. Záchranná akcia, našťastie, skončila úspešne.

Muž, ktorý záchranárov kontaktoval, sa v piatok vybral v skupinke kamarátov so snežnicami na turistiku z Poludňového grúňa smerom na Chatu pod Chlebom. V tme, silnom vetre a hmle 39-ročný Poliak stratil orientáciu a spadol asi do 100-metrovej hĺbky Chlebského kotla.

„Našťastie si pri páde nespôsobil žiadne zranenia, no už sa nedokázal zorientovať a vrátiť späť na hrebeň. Vedel záchranárom HZS poskytnúť GPS súradnice svojej polohy, čo značne urýchlilo záchrannú akciu,“ približuje horská služba.

Na pomoc mu vyrazili štyria záchranári zo Štefanovej. Zamestnanci im spustili lanovku do Snilovského sedla, odkiaľ pokračovali na lyžiach k miestu označenému súradnicami. Keď našli turistu, zateplili ho, dali mu teplý nápoj a odprevadili ho až na Chatu pod Chlebom. Tam sa už stretol s priateľmi.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu